Czy kiedykolwiek zastanawialiście się: istnieją słuchawki stworzone specjalnie dla dzieci, które są w stanie chronić słuch naszych pociech przed uszkodzeniem? Odpowiedź brzmi: tak.

Istnieją słuchawki stworzone specjalnie dla osób najmłodszych. Trzeba tylko wiedzieć czym właściwie różnią się słuchawki przeznaczone dla dzieci od "normalnych" słuchawek.

Na początku postaramy się wyjaśnić, dlaczego najmłodsi użytkownicy powinni słuchać muzyki poprzez słuchawki przeznaczone specjalnie dla nich. Wyjaśnimy także, czym różnią się takie słuchawki od typowych modeli przeznaczonych dla osób dorosłych.

Słuchawki przeznaczone dla dzieci powinny spełniać szereg wymagań, aby nasze maluchy mogły je bezpiecznie użytkować.

Po pierwsze, słuchawki dla najmłodszych muszą być wykonane z odpowiednich materiałów. Podczas badań powinny sprostać bardziej surowym normom jeśli chodzi o tworzywa użyte do ich wykonania. Nie powinny też powodować jakichkolwiek podrażnień skóry czy uczuleń, gdyż, jak wiemy, skóra maluchów jest bardziej wrażliwa niż osób dorosłych. Świadomy producent wypuszczając linię słuchawek dla najmłodszych na pewno upewni się, czy zastosowane materiały nie mają właściwości toksycznych i rakotwórczych.

Kolejną cechą, która pozwala bezpiecznie użytkować słuchawki przez nasze pociechy jest dopuszczalny poziom głośności. Jak wiemy słuch osób najmłodszych jest bardzo wrażliwy i podatny na uszkodzenia. Badania przeprowadzone przez miesięcznik "Zdrowie" wskazują, że 1/5 osób najmłodszych posiada uszkodzenia słuchu. Przyczyny tego zjawiska jest bardzo wiele. Mogą to być wady wrodzone, urazy mechaniczne, infekcje. Jedną z przyczyn, która wymienia jest bardzo często są urazy akustyczne, które mogą powstać podczas nadmiernej ekspozycji na hałas. Dotyczy to sytuacji, gdy np. zbyt długo słuchamy głośnej muzyki.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom odpowiedzialnych rodziców producenci słuchawek dla dzieci stosują w swoich produktach ograniczenie głośności do poziomu 85dB, co pozwala bez obaw o uszkodzenie słuchu użytkować je przez maluchy.

Kolejną bardzo istotną kwestią, na którą najmłodsi użytkownicy na pewno zwrócą uwagę jest wygląd słuchawek. Powinny one posiadać współczesny design oraz lekką a zarazem wytrzymałą konstrukcję. Również wielkość słuchawek powinna być dostosowana do osób najmłodszych, aby możliwe było komfortowe korzystanie z nich.

sluchawki

Znany producent słuchawek, firma MEE Audio stworzyła specjalną linię produktów dedykowaną dla najmłodszych audiofili.

Słuchawki posiadają ograniczenie poziomu głośności do 85 dB, aby chronić słuch najmłodszych przed uszkodzeniem. Wartość ta wybrana została nieprzypadkowo. Badania naukowe dowiodły, że długotrwale słuchanie muzyki powyżej tego poziomu przyczynia się do degradacji słuchu. Pamiętajmy, że dobrych nawyków należy uczyć dzieci już od najmłodszych lat. Pokazując dziecku dopuszczalne wartości natężenia dźwięku sprawimy, że w dorosłym życiu również odpowiedzialnie będzie korzystało ze sprzętu audio.

Firma MEE Audio zadbała również, aby tworzywa sztuczne użyte do produkcji słuchawek nie zawierały BPA. Jest to szkodliwy dla zdrowia związek z grupy fenoli, niestety często stosowany nawet w artykułach przeznaczonych dla dzieci. Do niedawna wykorzystywano go nawet przy produkcji butelek na mleko dla dzieci.

Seria Kid Jamz wyposażona została w regulowany pałąk, który pozwala dopasować słuchawki do kształtu głowy dziecka. Poduszki wykonane zostały z poliwęglanu, który jest miękki i dopasowuje się do kształtu ucha zapewniając wygodne użytkowanie.

Słuchawki wyposażone zostały w standardowy wtyk jack 3.5mm, co pozwala na użytkowanie ich praktycznie z każdym urządzeniem przenośnym, takim jak tablet czy smartfon.

Produkt przeznaczony dla dzieci w wieku 4-12 lat.Słuchawki dostępne są w kolorze: czarnym, różowym oraz niebieskim.

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - Słuchawki Komentarze  

0 #1 Kasia 2020-02-03 18:21
Wygodne i małe żeby nie spadały z głowy. Chociaż mój syn i tak woli bezprzewodowe douszne bo może wtedy się ruszać bez ograniczeń. Jakiś czas temu dostał słuchawki Lamaxa i jest zadowolony, w kącie nie wyladowały...
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony