PG215 vs. Acoustique Quality AQ615

Na dobry początek porównanie dwóch najtańszych produktów w teście – za metr obu przewodów zapłacimy mniej, niż 10zł – wypadło interesująco. 

PG215 vs. Acoustique Quality AQ615
Autor: Redakcja RMS.pl

Wstęp

Na dobry początek porównanie dwóch najtańszych produktów w teście – za metr obu przewodów zapłacimy mniej, niż 10zł – wypadło interesująco. Oczywiste, że w naszej sytuacji niepisanym założeniem, które przyjęliśmy było przekonanie, że różnicę pomiędzy poszczególnymi przewodami będzie dało się usłyszeć. Mimo tego tak, jak tylko było to możliwe, staraliśmy się zachować neutralność i... i tak usłyszeliśmy. Cena za przewód czeskiego producenta jest dwukrotnie wyższa, niż PG215, i to słychać.

kolumny

Gitary Marka Knopflera zabrzmiały dużo czytelniej i jaśniej, kiedy słuchaliśmy ich z kolumn podłączonych przez AQ615. Dźwięk był pełniejszy, scena bardziej wyrazista, poszczególne instrumenty lepiej zarysowane. Przy PG215 można było odnieść wrażenie, że muzycy stoją na scenie, na której jeszcze nie odsunięto kotary. Smyki we wstępie do Get Lucky były, ale jakie?... I co grały? Ciężko powiedzieć.

Acoustique Quality AQ615 vs. Bridge BPRC225

Ranking (test) kabli głośnikowych w cenie 45-79zł za metr

Cena i specyfikacja PG215 w sklep.RMS.pl


Cena i specyfikacja Acoustique Quality AQ615 w sklep.RMS.pl