Ranking kabli głośnikowych w cenie 3-30zł za metr - podsumowanie testu

 
Ranking kabli głośnikowych w cenie 3-30zł za metr
Autor: zespół RMS.pl

Wybierz inny produkt z testu zbiorczego

Pozostałe urządzenia użyte w teście

To, co najcenniejsze z punktu widzenia testujących, to potwierdzenie przekonania, że tak pozornie drobny element zestawu, jak przewody głośnikowe ma znaczenie dla całości brzmienia. Może nie tak duże, jak kolumny lub wzmacniacz, lecz – naprawdę – słyszalne. Dlatego warto przed podjęciem decyzji o zakupie danych kabli poświęcić te pół godziny w salonie audio na przetestowanie różnych opcji. Warto – jak w przypadku wielu innych komponentów – dać się zaskoczyć.

Kable głośnikowe do 30zł/m - test, recenzja, opinie, ranking

Krótki opis poszczególnych przewodów:

 • PG215 - najtańszy z wszystkich opisywanych dziś kabli. Dość ciemne brzmienie, z niezbyt szeroko ustawioną sceną. Warty polecenia do budżetowych systemów, jako contra dla wyjątkowo jasno grających kolumn.
 • Acoustique Quality AQ615 - wciąż bardzo niedrogi kabel, grający jasnym dźwiękiem, bardzo czytelnym, jak na swoją cenę. Zaczyna satysfakcjonująco rysować scenę, oddala dźwięk od kolumn. Potrafi zagrać ostro, może ożywić ciemne, "muliste" zestawy.
 • Bridge BPRC225 - przewód grający bardzo stonowanie, w łagodny sposób przekazujący nagrania. Na pierwszy plan wysuwa się dolny środek oraz znacząco większa, w porównaniu do poprzedników, przestrzenność.
 • Melodika BWC2250 - wyjątkowo żywa, energiczna i muzykalna propozycja. Już najtańszy kabel polskiego producenta potwierdza często słyszane opinie o dobrym stosunku jakości do ceny. Rozjaśnia górę, jednocześnie nie ocierając się o ostrość.
 • Acoustique Quality AQ640 - z uwagi na duży przekrój przewód gra pełnym, uspokajającym dźwiękiem, w którym nie ma śladu krzykliwości. Łagodzi kontury, wprowadzając do nagrań pewną płynność.
 • Melodika MDC2150 - pierwszy kabel z serii Purple Rain, świetnie sobie radzi z kontrolą basu przy niewielkim przekroju. Podobnie, jak niższy model, wprowadza do muzyki element ożywienia, można powiedzieć - emocjonalności.

 

Kable głośnikowe do 30zł/m - test, recenzja, opinie, ranking

 • Cordial CLS240 - kolejny kabel uspokajający nagrania. Spójnie przekazuje wszystkie części pasma, rozstawia dość szeroką scenę, przede wszystkim stawia na środek i bas.
 • Inakustik Premium super flat 2x2,5mm2 - jedyny w teście płaski przewód. Oferuje bardzo szczegółową górną część pasma, jednocześnie jej nie wyostrzając. Nie szczędzi nagraniom powietrza.
 • Melodika MDC2250 - wraz ze wzrostem przekroju rośnie dociążenie dźwięku, jego muzykalność i czytelność sceny. Żyła BassCore zapewnia świetną podstawę basową i dobrą kontrolę tego zakresu pasma przenoszenia.
 • Profigold PGC7404 - kabel grający skrajami, eksponujący zarówno najwyższą górę - co w niektórych przypadkach może skutkować ostrością - jak i bas. Znakomicie radzi sobie z przestrzenią, gra dość analitycznie.
 • Melodika MDC2400 - bardzo uniwersalny przewód, grający jeszcze bardziej selektywnie, niż Profigold. Świetnie separuje poszczególne ścieżki - gratka dla wszystkich fanów wyszukiwania szczegółów w nagraniach. Każdy zakres pasma jest oddawany z dużą pieczołowitością, nie słychać drażniących różnic pomiędzy instrumentami a wokalami.

Ranking (test) kabli głośnikowych w cenie 45-79zł za metr

kolumny stereo

Kable głośnikowe do 30zł/m - test, recenzja, opinie, ranking