Deezer HiFi

Wśród ciągłych nowości dotyczących Spotify oraz Tidala wieści o trzecim konkurencyjnym serwisie strumieniującym ucichły. Deezer nie chce jednak pozostawać w tyle i nadrabia zaległości.

Deezer Elite? Już nie: teraz usługa premium nosi nazwę – tak samo jak w przypadku Tidala – Deezer HiFi. Dotąd aplikacja ograniczona była jedynie do urządzeń Sonosa, teraz będzie ona dostępna również na urządzeniach bezprzewodowych z Chromecast lub Google Asistant, który umożliwia głosową kontrolę odtwarzania muzyki z Deezer HiFi. Jakie to urządzenia? Z pewnością kompatybilne będą produkty Onkyo, Pioneera, Yamahy czy Harman Kardon, a to tyle te, które zostały oficjalnie wymienione na stronie aplikacji. Obsługi wersji premium Deezera można spodziewać się również między innymi w urządzeniach Polk Audio czy Definitive Technology.

Abonament premium oferuje pliki w formacie FLAC o bitracie 16bit/44,1kHz. Baza serwisu posiada 36 milionów wysokiej jakości utworów z funkcją personalnych rekomendacji.

odtwarzacz strumieniowy

Po oficjalnej premierze abonamentów HiFi Tidala oraz Deezera, czekamy już tylko na odpowiedź Spotify. Wiadomo, że lider rynku usług streamingowych prowadził już testy A/B wersji z najwyższej wysokiej jakości plikami, jednak od tamtej pory słuch o niej zaginął. Spotify, czas na kolejny krok.

Deezer HiFi