Audiobooki Storytel będą dostępne w Spotify jeszcze w tym roku

Spotify nawiązuje współpracę ze Storytel, która umożliwia strumieniowe przesyłanie audiobooków. Już w 2021 roku w 25 krajach użytkownicy Storytel będą mogli połączyć konta obu platform i wygodnie korzystać z biblioteki ponad 500 tysięcy audiobooków z poziomu Spotify.

storytel

Warto zaznaczyć, że używać z tej opcji będą mogli tylko subskrybenci Storytel, a zatem osoby, który wykupiły dostęp do biblioteki szwedzkiego dostawcy ebooków. W Polsce taki abonament wynosi 34,90zł miesięcznie.

Niedawno wprowadzona platforma Spotify Open Access pozwala twórcom i dostawcom audio z istniejącymi subskrybentami na dostarczanie płatnych treści za pomocą Spotify. Partnerstwo ze Storytel pokazuje, że w grę wchodzą nie tylko podcasty, ale także inne formy audio.

spotify

Można się spodziewać, że nowa kategoria audiobooków, dotychczas nieobecna w asortymencie Spotify, zwiększy popularność obu platform. Możliwość słuchania książek wiąże się z wdrożeniem kilku nowych funkcji, także przyjdzie nam chwilę poczekać na wprowadzenie dzisiejszych zapowiedzi w życie. Obie firmy zapewniają jednak, że nastąpi to jeszcze w tym roku.

Spotify HiFi