Dostęp do Amazon Music HD bez dodatkowych kosztów

Amazon Music HD

 

Amazon Music ogłosił właśnie, że od teraz Amazon Music HD będzie dostępny bez dodatkowych kosztów dla wszystkich subskrybentów Amazon Music Unlimited. Wystarczy przeprowadzić bezpłatną aktualizację i voilà – zyskujemy dostęp do najwyższej dostępnej jakości strumieniowego dźwięku.

Amazon Music HD oferuje ponad 70 milionów utworów w jakości bezstratnego HD z 16-bitową głębią bitową i częstotliwością próbkowania 44,1 kHz (czyli w tzw. „jakości CD”). Ponadto użytkownicy mają dostęp do ponad 7 milionów utworów w jakości Ultra HD z 24-bitową głębią bitową i częstotliwością próbkowania do 192 kHz. Klienci mają również dostęp do stale rosnącego katalogu formatów dźwięku 3D, zarówno w formacie Dolby Atmos Music, jak i zastrzeżonym formacie Sony 360RA.

Ta decyzja Amazon’a to niewątpliwie reakcja na ostatnie wieści z Apple Music, które ogłosiło, że jego subskrybenci uzyskają w czerwcu bez dodatkowych kosztów dostęp do bezstratnego przesyłania strumieniowego audio (Hi-Res do 24 bit / 192 kHz i zawartość oparta na Dolby Atmos). Katalog Apple obejmuje 75 milionów utworów, które mają zostać w całości zaktualizowane do bezstratnej jakości do końca 2021 roku.