McIntosh RS200 Wireless
 

McIntosh idzie w streaming, co potwierdza prezentacją bezprzewodowego systemu all-in-one. Na papierze wygląda na to, że mamy tu do czynienia ze sprzętem idealnym – przynajmniej w kwestii funkcjonalności.

Stwierdzenie ‘all-in-one’ McIntosh wydaje się traktować niezwykle poważnie. RS200 to bowiem nie tylko system umożliwiający streaming za pośrednictwem DLNA, z wbudowanym dostępem do najpopularniejszych serwisów muzycznych, ale też wzmacniacz i kolumny w jednym, a wszystko to zapakowane w eleganckie urządzenie z designerskim twistem.

McIntosh RS200 Wireless

Dzięki wspomnianej łączności DLNA, użytkownicy mogą bez problemu połączyć się z dyskiem NAS lub budować bezprzewodowy system multiroom oparty o platformę DTS Play-Fi z wbudowanym interfejsem dla Amazon Prime Music, Spotify czy Tidala. Więcej o DTS Play-Fi pisaliśmy już w tym artykule.

Dowiedz się więcej o DTS Play-Fi >>

Łączność bezprzewodowa realizowana jest za pomocą modułu Bluetooth wspieranego przez AAC i aptX, a także aptX Low Latency (o aptX Low Latency pisaliśmy już przy okazji produktów MEE Audio, między innymi niewielkiego Connect Huba). Wykorzystanie zaawansowanych kodeków wspomagających synchronizację, pozwala na całkowitą minimalizację opóźnień, które mogą doskwierać najbardziej podczas oglądania treści na YouTube czy Netflix.

McIntosh RS200 Wireless

Dla właścicieli urządzeń z nadgryzionym jabłkiem McIntosh przygotował łączność AirPlay 2 (więcej o AirPlay pisaliśmy już na łamach rms.pl). Co więcej, RS200 oferuje również złącze HDMI z ARC oraz wejście optyczne. McIntosh podkreśla tym samym, że można go użyć jako… soundbara.

Elektronika do stereo w sklep.RMS.pl

Jakby funkcjonalności było mało, warto dodać że na pokładzie RS200 Wireless znajduje się również inteligentna asystentka Alexa, czyli produkt Amazona. Można za jej pomocą kontrolować wszystkie parametry odtwarzania.

RS200 Wireless wyposażony jest w osiem głośników, w tym dwa niskotonowe, cztery średniotonowe i dwa tweetery. Dodatkowo, wyjście subwooferowe pozwoli jeszcze bardziej zwiększyć najniższe rejestry. Jeśli zdecydujemy się o taką rozbudowę systemu, z racji obsługi DTS Play-Fi warto wybrać subwoofer, który również będzie zgodny z tym standardem multiroom.

McIntosh RS200 Wireless

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony