Przejęcie Onkyo przez Voxx International i Sharp na finiszu

Onkyo

W maju informowaliśmy o tym, że Sharp i Voxx Consumer zamierzają przejąć firmę Onkyo Home Entertainment Corporation w zakresie Home AV. I faktycznie, międzynarodowa korporacja ogłosił właśnie, że Premium Audio Company, LLC - spółka zależna należącą w całości do VOXX International Corporation podpisała wraz z Sharp Corporation umowę zakupu aktywów („APA”) w celu wspólnego nabycia Onkyo Home Entertainment Corporation AV za kwotę min. 30,8 mln USD, a także przejęcie pewnych, nieokreślonych zobowiązań. Ponadto, według firmy, przyszłe prowizje musiałyby być płacone od niektórych sprzedaży, ale tutaj również nie podano żadnych szczegółów.

voxx

W sierpniu 2020 r. firma VOXX International Corporation zmieniła nazwę prawną swojej spółki zależnej Klipsch Holding, LLC na Premium Audio Company, LLC. Obecnie składa się ona z dwóch spółek zależnych i obejmuje Klipsch Group, Inc (z markami takimi jak Klipsch, Jamo, Energy i ProMedia) oraz 11 Trading Company, LLC (11 TC) – nowo utworzoną spółkę dystrybucyjną posiadającą w obu Amerykach wyłączne prawa do dystrybucji marek Onkyo, Pioneer, Pioneer Elite i Integra oraz prawa do marek Magnat i Heco. Prezesem i dyrektorem generalnym spółki pozostał Paul Jacobs. 

Onkyo amplituner

VOXX i Sharp są w trakcie tworzenia spółki joint venture, która po zatwierdzeniu proponowanej transakcji na Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy Onkyo zaplanowanym na 25 czerwca 2021 r., będzie właścicielem zasadniczo wszystkich aktywów firmy Onkyo Home Entertainment Corporation AV. Oznacza to, że po zrealizowaniu transakcji przejmie ona nie tylko cały majątek, ale także własność intelektualną, znaki towarowe, inżynierię oraz prawa do rozwoju i produkcji. Co jest nieco zaskakujące, marki Pioneer i Pioneer Elite, obecnie licencjonowane przez Onkyo i sprzedawane za pośrednictwem 11TC, nie są częścią zawartej umowy APA. Niemniej, obie strony zapewniają, że w przyszłości zostanie podpisana druga umowa, która je obejmie.

klipsch

Firma Premium Audio ma być odpowiedzialna za całą sprzedaż, marketing i dystrybucję produktów AV Onkyo i Integra w obu Amerykach, a za pośrednictwem firmy Klipsch – w pozostałych częściach świata. Sharp natomiast nadal ma produkować urządzenia marki Onkyo w swojej malezyjskiej fabryce.

Można zauważyć, że krok po kroku krajobraz audio ulega przekształceniu. Mimo tego, że nadal będziemy w stanie kupić produkty marki Onkyo, to kolejny gracz na rynku audio idzie w ślady Sennheisera i wzmacnia szranki międzynarodowej korporacji.

Produkty Onkyo w sklep.RMS.pl>>

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - Amplitunery kina domowego