Kolumny instalacyjne (do zabudowy)


Podobnym do kolumn naściennych typem zespołów głośnikowych są zestawy instalacyjne.

Kolumny instalacyjne (do zabudowy)

Wstęp
Kolumny podłogowe
Kolumny podstawkowe
Kolumny naścienne (płaskie)
Kolumny zewnętrzne (outdoor)
Autor: Redakcja RMS.pl

Kolumny instalacyjne (do zabudowy) Montuje się je, tak samo jak kolumny naścienne, na ścianach i sufitach pomieszczeń. Różnica polega na tym, że o ile kolumny naścienne wykorzystują montaż bezinwazyjny, to głośniki instalacyjne służą do zabudowy podtynkowej w ścianach i sufitach, np.. wykonanych z karton-gipsu.

Melodika

 Zalety:
Dyskrecja. Jedynym widocznym w pomieszczeniu elementem głośników do zabudowy jest okrągła lub prostokątna maskownica. Szerokość zastosowań. Głośniki instalacyjne stosowane są często w rozwiązaniach przemysłowych: wyróżniające się z sufitów i ścian maskownice można często spotkać nie tylko w prywatnych domach, ale również w restauracjach, kawiarniach, centrach handlowych czy budynkach użyteczności publicznej, jak szpitale i szkoły. Podobnie, jak w przypadku kolumn naściennych, głośniki do zabudowy to doskonały sposób na nagłośnienie pomieszczeń, które nie są priorytetowe, jak kuchnie czy łazienki. Niska cena. Głośniki instalacyjne nie są drogie, jednak aby uzyskać bardzo dobrą jakość, należy na nie wydać znacznie więcej, niż 200-300zł. 

 

Melodika

głośniki instalacyjne sklep rms.pl

Wady:
Braki w reprodukcji basu, szczególnie w przypadku tańszych głośników. Sposobem na to rozwiązanie są  subwoofery do kina domowego. Nadają się przede wszystkim do muzyki w tle lub jako głośniki surround, chyba że kupimy bardzo dobre zestawy, jak Melodika BLI5 LCR . Jakość dźwięku w takich konstrukcjach jest na ogół niższa, niż w przypadku tradycyjnych modeli zespołów głośnikowych w podobnej klasie cenowej. Głośniki instalacyjne (do zabudowy) w sklep.RMS.pl 

Melodika