5 najciekawszych aplikacji dla audiofili

Słuchanie muzyki już dawno przestało być kojarzone wyłącznie z domowym zestawem Hi-Fi. Ponieważ codziennie musimy się przemieszczać w wiele miejsc, dzięki urządzeniom przenośnym muzyka towarzyszy nam w autobusie, w pociągu czy podczas spaceru. Najpopularniejszymi urządzeniami do odtwarzania muzyki są smartfony, które w połączeniu z odpowiednimi słuchawkami także są w stanie zapewnić dźwięk dobrej jakości. Czym byłyby jednak smartfony bez aplikacji. Wśród nich znajdują się także ciekawe propozycje dla miłośników muzyki, które nie tylko poprawiają wygodę użytkowania. Niektóre z kolei sprawiają, że zwykły smartfon może stać się urządzeniem z zaawansowanym equalizerem, umożliwiającym zaawansowaną korekcję dźwięku. Poniżej przedstawiamy subiektywną listę najciekawszych aplikacji na urządzenia mobilne z systemem Android, które powinien znać każdy miłośnik dobrego dźwięku.

Shazam

Zapewne nie raz słyszeliście utwór, który od razu Wam się spodobał, ale nie znaliście jego tytułu. Jeżeli jeszcze nie macie zainstalowanej aplikacji Shazam, pora nadrobić zaległości. Dzięki niej w kilka sekund poznacie tytuł i wykonawcę utworu. Jedynym warunkiem jest dostęp do internetu. Shazam z poznawaniem tytułów utworów radzi sobie znakomicie. Popularne kawałki rozpoznaje w ułamku sekundy.

 

Ale to nie koniec jej możliwości. Shazamy, czyli tytuły utworów możecie zapisać, aby w przyszłości nie mieć problemów z ich odgadnięciem. Każdy przebój można otworzyć bezpośrednio w Spotify, Apple Music lub aplikacji Muzyka Google Play. Na podstawie wyszukiwanych utworów aplikacja tworzy spersonalizowane playlisty, które pozwolą poznać kolejne kawałki pasujące do Waszego gustu muzycznego.

Musicolet Music Player

Musicolet Music Player to funkcjonalny i prosty w obsłudze odtwarzacz muzyczny. Aplikacja jest całkowicie darmowa, działa także offline. Pochwały należą się za brak jakichkolwiek reklam. Musicolet Media Player sprawdzi się w przypadku osób, które posiadają bogatą kolekcję plików i do szczęścia potrzebują tylko aplikacji na urządzenia mobilne do ich odtwarzania i zarządzania kolekcją utworów.

 

Jako jedna z nielicznych darmowych aplikacji posiada korektor graficzny, który z pewnością przyda się bardziej zaawansowanym użytkownikom. Dużym plusem jest możliwość personalizacji wyglądu – dotyczy to zarówno wyboru motywu, jak i ułożenia przycisków.

Gramofony i akcesoria w sklep.RMS.pl

Foobar2000

Większość z Was zna zapewne odtwarzacz Foobar2000, który jest dostępny na komputery PC. Zdobył on dużą popularność ze względu na intuicyjną obsługę, przejrzysty interfejs oraz małą ilość zajmowanej pamięci. Warto wiedzieć, że aplikacja dostępna na urządzenia mobilne z systemem Android także jest dostępna. Apka nie posiada wszystkich funkcji dostępnych na komputery, jednak jest to projekt rozwojowy.

 

Neutron Music Player

Propozycja dla świadomych i zagorzałych miłośników dobrego brzmienia. Co prawda aplikacja Neutron Music Player nie jest darmowa (kosztuje 32,99zł), jednak istnieje możliwość darmowego triala. Co wyróżnia aplikację? 32/64 bitowy silnik renderujący, który dostarczy Twoim uszom najwyższej jakości dźwięk, jaki można uzyskać w przypadku aplikacji mobilnej.

Aplikacja umożliwia odtwarzanie bardzo szerokiej gamy formatów. Ponieważ Neutron Music Player dedykowana jest audiofilom, użytkownik musi liczyć się z dość zaawansowaną konfiguracją. Interfejs użytkownika naszpikowany jest różnymi funkcjami, włączając w to zaawansowane tryby DSP. Naszym zdaniem pełnię możliwości apki w pełni wykorzystają jedynie użytkownicy posiadający wiedzę z zakresu korekcji dźwięku.

Discogs

Discogs to jedna z największych internetowych baz dyskografii dostępnych on-line. Przedsięwzięcie powstało w 2000 roku w wyniku pasji muzycznej twórcy. Discogs jest stale rozwijany przez twórców, których ideą jest stworzenie największej bazy danych rynku muzycznego. Na chwilę obecną katalog liczy ponad 6 milionów artystów, których liczba stale rośnie dzięki prężnie działającej społeczności.

Discogs umożliwia katalogowanie kolekcji muzyki, ocenianie oraz dodawanie opinii. Oprócz witryny internetowej dostępna jest bezpłatna aplikacja na Androida. Jest ona prosta i intuicyjna w obsłudze. Naszym zdaniem jest to bardzo ciekawa propozycja dla miłośników muzyki, którzy w wolnej chwili będą mogli poszerzać swoją wiedzę o artystach i albumach, a także przeglądać albumy wystawione do sprzedaży. Wśród nich znajdują się prawdziwe perełki.

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - Płyty winylowe