Ranking głośników zewnętrznych (outdoor, ogrodowych) - ArtSound ASW65.2

 
Ranking głośników zewnętrznych
Autor: zespół RMS.pl

Wybierz inny produkt z testu zbiorczego

Pozostałe urządzenia użyte w teście

Najtańsza propozycja z testowanych propozycji. Słuszne gabaryty robią znakomite pierwsze wrażenie - „to musi zagrać”. Wizualnie głośnik przypomina małe kolumny estradowe – płaski, szeroki i wysoki. Świetny kandydat do nagłośnienia ogrodowych odsłuchów koncertów? Przekonamy się.

Solidna konstrukcja zabezpiecza głośnik przed negatywnym wpływem efektów atmosferycznych. Uchwyt (w zestawie) i maskownicę wykonano z metalu, terminal głośnikowy zasłonięty jest gumową zaślepką.

Producent zadbał o przełącznik in-door/out-door, przez co zapewnia o możliwości zastosowania ASW65.2 również w warunkach domowych. Wszystko wygląda dobrze, dopóki nie przychodzi do podłączenia kabla głośnikowego. Miejsca jest tak mało, że nie ma mowy o zmieszczeniu tam wtyków bananowych, więcej – do zacisku nie wchodzi nawet przewód o średnicy 3,3mm2. W tej klasie cenowej to bardzo przykre zaskoczenie.

Ranking głośników zewnętrznych (outdoor, ogrodowych) - ArtSound ASW65.2

Już pierwsze nuty odsłuchu mówią wiele o charakterze brzmienia. Jest bardzo jasno, momentami dźwięk ociera się o piskliwość i metaliczność. Ku naszemu rozczarowaniu, zmiana położenia przełącznika in-door/out-door niewiele wnosi. Z trudem czekamy na koniec utworu. Jeżeli miałby być elementem wyjątkowo ciemno, wręcz czarno grającego systemu – warto się zastanowić nad zakupem ASW65.2. W innym wypadku jego dźwięk może męczyć.

kolumny zewnętrzne

Polk Audio Atrium 4

Cena i specyfikacja ArtSound ASW65.2 w sklep.RMS.pl

Ranking głośników zewnętrznych (outdoor, ogrodowych) - ArtSound ASW65.2