Ranking głośników zewnętrznych (outdoor, ogrodowych) - Polk Audio Atrium Sat30

 
Ranking głośników zewnętrznych
Autor: zespół RMS.pl

Wybierz inny produkt z testu zbiorczego

Pozostałe urządzenia użyte w teście

Małe sopelki, zraszacz, suszarka – to pierwsze skojarzenia, które pojawiają się po wypakowaniu głośnika. Opakowanie sporych gabarytów, wydawałoby się, nieproporcjonalne do kompaktowego produktu, zawiera całą gamę dodatkowych akcesoriów. Uchwyt do powieszenia na na ścianie budynku, kotwa do wbicia w ziemię i ustawienie głośnika przy roślinkach. Od początku zwraca uwagę bardzo solidna, masywna konstrukcja. Plusem, który zadowoli wielu użytkowników jest zintegrowany z obudową, metrowy przewód głośnikowy, dzięki czemu – co widać na zdjęciach producenta – głośnik można nawet podwiesić pod sufitem. Ta różnorodność opcji montażowych jest ogromnym plusem Atrium Sat30.

W porównaniu do przesłuchiwanych wcześniej głośników, po raz pierwszy nie rażą wysokie tony. Przeciwnie, wydają się nieco stępione, jakby głośnik znajdował się za kotarą. Być może jest to wrażenie spowodowane kontrastem – rzeczywiście, po chwili ucho się przyzwyczaja, dźwięk sprawia wrażenie przyzwoitego. Tym, co zwraca największą uwagę jest brak basu. Nieco pomaga zmiana ustawienia głośnika. Atrium Sat 30 zdecydowanie wymaga odpowiedniej kierunkowości. Niedostatek w zakresie niskich częstotliwości wciąż jest jednak uciążliwy.

Ranking głośników zewnętrznych (outdoor, ogrodowych) - Polk Audio Atrium Sat30

Producent zaleca łączyć ten głośnik z subwooferem Atrium Sub 10, dlatego stosujemy się do tej porady, i... zaskoczenie jest duże. Zestaw dopełnił się w najlepszy z możliwych sposobów. Wszystkie części pasma płynnie się dopełniają. Świadomi różnorodności muzyki, jakiej słucha się na świeżym powietrzu, aplikujemy stary, dobry polski hip-hop. Znak jakości jest, zestaw pozwala na urządzenie małej dyskoteki. AW6500 zyskuje poważnego konkurenta.

Polk Audio Atrium Sub 10

Cena i specyfikacja Polk Audio Atrium Sat30 w sklep.RMS.pl

Ranking głośników zewnętrznych (outdoor, ogrodowych) - Polk Audio Atrium Sat30

kolumny zewnętrzne