Musical Fidelity MX-DAC - test, recenzja, opinie


„Musical Fidelity MX-DAC to wielki powrót firmy do wysokiej kondycji konstruktorskiej i brzmieniowej. Brawo, pełna rekomendacja!” Tak mocny wstęp to podsumowanie recenzji jaka pojawiła się w ostatnich dniach na blogu Stereoikolorowo (stereoikolorowo.blogspot.com).

Musical Fidelity MX-DAC - test, recenzja, opinie

Autor bloga od początku rozpływa się nad produktami Musical Fidelity, które posiada w swoim prywatnym systemie hi-fi. Wszak dekadę spędził ze wzmacniaczem słuchawkowym X-Can V.3, a do dziś, po 7 latach nieprzerwanej i bezawaryjnej pracy służy mu odtwarzacz CD A1 CD-PRO.
  Musical Fidelity MX-DAC - test, recenzja, opinie

Stąd autor z odpowiednim nastawieniem przystąpił do testów najnowszego przetwornika cyfrowo-analogowego z serii MX, która z wielką skutecznością i rozmachem zastępuje bardzo cenioną serię M1. Jak zawsze rozpoczęło się od oględzin zewnętrznego wykonania:
„Trzeba przyznać, że wykonanie i jakość obudowy są nadzwyczajne, zresztą Musical Fidelity z tego słynie. Wykonana jest z białego aluminium, po bokach ma niewielkie poziome wytłoczenia/użebrowania”. Musical Fidelity MX-DAC - test, recenzja, opinie
Następnie Autor przeszedł do odsłuchu korzystając z gniazda koaksjalnego. Ten zaś wypadł wybornie co zostało spuentowane: „To typ dźwięku namacalnego i masywnego, a jednocześnie lekkiego oraz zręcznego. Soczystego i błyszczącego”.
„Równolegle dźwięk jest bardzo czysty i klarowny, bardzo rozdzielczy. Słychać głębokie warstwy nagrań, dużo niuansów i liczne pogłosy”.
Musical Fidelity MX-DAC - test, recenzja, opinie

Po wzorowym przejściu testów jako DAC w systemie z transportem CD, Musical MX-DAC przeszedł do swojej koronnej dyscypliny, czyli grania z gniazda USB. Tutaj pokazał, że coraz wyraźniej pojawiające się głosy jakoby był to najlepszy w swojej klasie przetwornik w cenie do 5000zł nie są na wyrost:

„Myślę, że dźwięk oferowany przez wejście USB MX-DAC można jakościowo przyrównać do bardzo drogiego CD (około 6 000 - 8 000 PLN). To podobnej klasy perfekcyjne ułożenie dźwięku, doskonała stabilność, łatwość uzyskiwania wysokiego stężenia muzyki, nasycenie detalami i subtelność połączona z żarem i mocą”.

W całej tej beczce miodu musi znaleźć się łyżka dziegciu, stąd Autor zwrócił uwagę na słabej klasy zasilacz impulsowy 5V, który z pewnością ogranicza brzmienie MX-DAC. Ale czy to problem, skoro DAC już teraz gra tak znakomicie? Po zmianie zasilacza z pewnością będzie tylko lepiej!


Cena i specyfikacja Musical Fidelity MX-DAC w sklep.RMS.pl

Pełna recenzja Stereoikolorowo


Musical Fidelity MX-DAC - test, recenzja, opinie
 

<