FiiO KA11: Najmniejszy DAC i wzmacniacz słuchawkowy w serii

Po prawie 2 latach od premiery KA1, czyli przenośnego DAC ze wzmacniaczem słuchawkowym, FiiO wprowadza do swojej oferty KA11. Nowy model zapewnia lepszą jakość dźwięku w bardziej kompaktowej obudowie, dzięki zastosowaniu nowego chipsetu DAC CS43131 oraz zwiększeniu mocy sekcji wzmacniacza słuchawkowego.

 

FiiO KA11, czyli DAC zintegrowany ze wzmacniaczem słuchawkowym to najnowszy i zarazem najmniejszy model z serii FiiO KA. Nowe urządzenie zostało wyposażone w jedno złącze wejściowe USB-C lub Apple Lightning oraz jedno wyjście stereo mini-jack 3,5 mm, połączone między sobą krótkim kablem. Konstrukcja ta sprawia, że KA11 jest bardziej elastyczny i łatwiejszy w obsłudze niż tradycyjne tego typu urządzenia.

Obudowa składa się z wysokiej jakości stopu aluminiowo-magnezowego, a opływowy kształt nadaje mu eleganckiego wyglądu. FiiO KA11 jest dostępny w dwóch kolorach: czarnym i srebrnym. Kabel urządzenia wykonany z żył z miedzi beztlenowej pokrytej palladem wysokiej czystości, przyczynia się do doskonałej jakości sygnału.

Przetwornik cyfrowo-analogowy FiiO KA11 wykorzystuje 32-bitowy układ DAC CS43131 od Cirrus Logic, który zapewnia dekodowanie sygnałów audio w jakości do 32-bit/384 kHz PCM i natywnego DSD256. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów, KA11 oferuje potężną moc wyjściową wynoszącą 245 mW na kanał przy impedancji 16 Ohm. Pozwala to napędzić większość słuchawek na rynku.

Urządzenie jest certyfikowane jako Hi-Res Audio, dodatkowo, KA11 jest kompatybilny z różnymi urządzeniami, takimi jak Windows, Mac, iOS, Android, a także Nintendo Switch. Można go również kontrolować za pomocą aplikacji FiiO Control dostępnej na systemy iOS i Android.

 

Specyfikacja FiiO KA1 ze złączem USB-C w sklep.RMS.pl >>

Specyfikacja FiiO KA1 ze złączem Lightning w sklep.RMS.pl >>

 

Rankingi

Baza wiedzy

Video

Watch the video