3 modele słuchawek Bluetooth MEE Audio: Matrix3 LL vs Cinema EAR vs Cinema ANC? test, recenzja, opinia

MEE AudioMusic Enjoyment for Everyone, to firma, która działa już od 15 lat i pecjalizuje się w inżynierii słuchawkowej. Zespół MEE Audio stawia sobie za cel produkcję przenośnych słuchawek, łączących przystępną cenę z dobrej jakości wykonaniem i wygodą użytkowania, zdecydowanie przewyższającą standardy obowiązujące w danym segmencie cenowym. Markę producenta z Kalifornii reprezentują 3 modele Bluetooth: MEE Audio Matrix3 AF68-LL Low LatencyMEE Audio Matrix CinemaEAR MEE Audio Matrix Cinema ANC

 

Co łączy te 3 modele słuchawek bezprzewodowych MEE Audio?

Zacznijmy od tego, co łączy te 3 modele. Każdy z nich dostajemy zapakowany w sztywne, wytrzymałe i zamykane na zamek etui, które zabezpiecza złożone na płasko słuchawki. Złożone w ten sposób słuchawki oszczędzają miejsce, szczególnie potrzebne w dalszych podróżach. Do każdego z trzech recenzowanych modeli w standardzie dołączony jest mikrofon, który umożliwia prowadzenie rozmów telefonicznych oraz kabel o długości 1,4 m. Na lewej słuchawce znajdują się tylko wyjście minijack 3.5mm oraz gniazdo micro USB służące do ładowania zestawu. Po prawej stronie natomiast mamy całe centrum dowodzenia. Znajdziemy tam dwa przyciski regulujące głośność, przycisk funkcyjny umożliwiający m. in. pauzowanie oraz przejście w tryb parowania, przycisk włączania oraz niewielki otwór na mikrofon. Szybko i bezproblemowo korzystamy z zasobów urządzeń bez konieczności zerkania na ekran.

słuchawki MEE Audio Matrix Cinema ANC

Słuchawki MEE Audio to także wygodna możliwość jednoczesnego podłączenia aż dwóch urządzeń Bluetooth. Dzięki temu możemy np. oglądać film za pomocą tabletu lub laptopa i bez zdejmowania słuchawek odbierać rozmowy telefoniczne. A towarzyszy temu bardzo wydajny akumulator, którego pełne naładowanie zajmie nam tylko 2 godziny. Po wyczerpaniu baterii słuchawki mogą być używane w trybie pasywnym. Szerokie pasmo przenoszenia (20 – 20 kHz) zagwarantuje doskonałe wrażenia dźwiękowe. Solidne przetworniki o średnicy 40mm zapewniają idealne odwzorowanie dialogów i dynamiczny bas. 

Na czym zatem polega różnica pomiędzy tymi trzema modelami i które słuchawki wybrać? słuchawki MEE Audio Matrix3

Najpierw przyjrzyjmy się MEE Audio Matrix3 AF68-LL

Najtańszy model z tej trójki. Można powiedzieć – dobra, solidna baza. Już przy pierwszym kontakcie MEE Audio Matrix3 AF68-LL zwraca uwagę nietypowym designem z częściowo otwartą konstrukcją. Zewnętrzna część kapsli jest pokryta miękką tkaniną przypominającą jeans, co podnosi wentylację i poprawia komfort użytkowania, a przy okazji umożliwia niską wagę - tylko ok. 200g. Poduszki są owalne, powleczone miękką tkaniną, a gąbkowe wypełnienie jest elastyczne i wygodne. 40-milimetrowe przetworniki zakryto siateczkami z czytelnym oznaczeniem kanałów R i L.

Na uwagę zasługuje niezwykle mocna bateria. Czas pracy w trybie bezprzewodowym to aż do 24 godziny słuchania muzyki, do 28 godzin ciągłych rozmów oraz do 1000 godzin w trybie stand-by. To absolutnie rekordowy wynik, nieosiągalny nawet dla producentów kilkukrotnie droższych słuchawek Bluetooth.

słuchawki MEE Audio Matrix3

MEE Audio Matrix3 AF68-LL wyróżniają się ciepłym i spokojnym brzmieniem. Trzy standardy kodowania – SBC, aptX Low Latency oraz ACC poprawiają dokładność synchronizacji dźwięku i obrazu. Z łatwością usłyszymy poszczególne instrumenty. Nie zlewają się ze sobą, sprawiają wrażenie jednocześnie oddzielonych i idealnie zespolonych. Dodatkowo słuchawki te zapewniają piękną wyrazistość wokali. Sprawdzą się doskonale do rozmów telefonicznych, przy nauce języka obcego, oglądaniu filmów i dla wszystkich, którzy cenią sobie tekst piosenek. Na pewno pomaga w tym też dobre organiczne wyciszenie słuchawek.

MEE Audio Matrix3 AF68-LL to bezpieczny wybór, a w swoim zakresie cenowym to absolutnie jedne z najnowocześniejsze słuchawki bezprzewodowe na rynku. Solidny produkt o łagodnej dynamice, która trafi do uniwersalnego grona odbiorców.

Cena i specyfikacja MEE Audio Matrix3 (Matrix 3) AF68-LL (AF 68) Bezprzewodowe słuchawki nauszne Bluetooth aptX Low Latency z mikrofonem >>

MEE Audio Matrix Cinema EAR

MEE Audio Matrix Cinema z systemem CinemaEAR

W odpowiedzi na ogromny sukces Matrix3, MEE Audio zmienia design, dodaje zaawansowaną technologię CinemaEAR i wysuwa kandydata czwartej generacji. W modelu MEE Audio Matrix Cinema (CMA) muszle są wykonane z miękkiej i bardzo przyjemnej w dotyku skóry proteinowej. Mimo to nadal możemy liczyć na niezwykłą wygodę, której doświadczyliśmy przy modelu Matrix3. Miękkie poduszki nauszne z pamięcią kształtu dodatkowo redukują także szumy otoczenia i zapewniają, że dźwięk nie będzie wydobywać się poza słuchawki. Jeśli oddamy do tego niewielką wagę oraz konstrukcję wokółuszną,  uzyskujemy komfort, który przetrwa nawet wielogodzinne użytkowanie. 

 

słuchawki MEE Audio Matrix Cinema EAR

 

W tym modelu na prawej słuchawce znajdziemy dodatkowy przycisk włączającym funkcję CinemaEAR. Pozwala on na dostosowanie trybu odtwarzania dźwięku do własnych preferencji. Poręcznie, jednym przyciskiem wybieramy spośród czterech predefiniowanych profili DSP:

- Clear Voice: poprawia czystość dialogów w filmach i programach telewizyjnych, nawet przy niskim poziomie głośności, dzięki czemu są bardziej zrozumiałe
- Clear Voice Plus: oprócz zwiększenia czystości dialogów, zapewnia również ich wzmocnienie
- Dynamic Music: zwiększa siłę basu, sprawiając, że muzyka brzmi bardziej dynamicznie
- Bass Boost: zwiększa odpowiedź basową i głębię, dzięki czemu dźwięk w filmach jest jeszcze bardziej wciągający


Różnice w brzmieniu w przypadku poszczególnych opcji rzeczywiście są słyszalne i warto pobawić się testując każdą z nich, żeby wiedzieć kiedy, którą zastosować. To nie są tylko czcze przelewki, a faktycznie ciekawa, zaawansowana technologia, którą daje się odczuć i poprawia nasze doznania dźwiękowe.

 

MEE Audio EarBOOST

O najwyższą rozdzielczość i brak opóźnień miedzy obrazem a dźwiękiem przy korzystaniu z bezprzewodowej transmisji zadbają nowoczesne kodeki Qualcomm® aptX™. A wytrzymała bateria w połączeniu z wydajnym chipsetem Bluetooth 4.2 zapewnia jeszcze dłuższy czas użytkowania. Na jednym naładowaniu słuchawek możemy wykonać do 30 godzin rozmów i do 28 godzin odtwarzania muzyki.

Cena i specyfikacja MEE Audio Matrix Cinema Bezprzewodowe słuchawki nauszne Bluetooth z systemem CinemaEAR >>

 

słuchawki MEE Audio Matrix Cinema ANC

MEE Audio Matrix Cinema ANC

Trzeci model to jeszcze wyższa klasa nausznych słuchawek Bluetooth. Oprócz systemu CinemaEAR poprawiającego jakość dźwięku, który był obecny także w modelu CMA, do dyspozycji mamy wysoką jakość systemu Bluetooth 5.0. oraz zaawansowaną technologię aktywnej redukcji szumów NoiseSHIELD. Co to dla nas oznacza w użytkowaniu?

Przede są to słuchawki wyciszające uciążliwe dźwięki otoczenia. Na prawej słuchawce znajdziemy dodatkowy przełącznik, który sprawia, że szybko możemy przejść w tryb ANC - aktywnej redukcji szumów (Active Noise Cancelling). Funkcja ta zbiera przeszkadzające nam sygnały z tła, takie jak szumy, przetwarza je i odwraca sygnał, dzięki czemu niepożądane dźwięki są wycinane i dużo mniej uciążliwe, a my uzyskujemy unikalną strefę komfortu i możemy cieszyć się odsłuchem bez zbędnych zakłóceń. Jest to szczególnie przydatne w głośnych pomieszczeniach czy na ruchliwej ulicy , ale także w trakcie podróży samolotem, pociągiem, czy tramwajem. Różnica jest kolosalna. To rzeczywiście działa!

A do tego NoiseSHIELD jest dostępny zarówno przy połączeniu przewodowym jak i bezprzewodowym. Czas odsłuchu bez ANC sięga do 33 godzin, z włączonym ANC do 20 godzin, natomiast w trybie standby słuchawki pozostaną gotowe do pracy nawet do 1 000 godzin!

słuchawki MEE Audio Matrix Cinema ANC

Producent nie rezygnuje z technologii CinemaEAR, która świetnie sprawdza się podczas oglądania filmów, słuchania koncertów czy grania w gry komputerowe. Długim sesjom odsłuchowym sprzyja także wygodna konstrukcja. Niewielka waga, miękki pałąk nagłowny i zastosowanie poduszek z pamięcią kształtu, które nie uciskają uszu, zapewniają wysoki komfort noszenia nawet przez długie godziny. Bluetooth działa idealnie, nic nie przerywa, można spokojnie chodzić w słuchawkach po mieszkaniu i nie tracimy połączenia.

Cena i specyfikacja MEE Audio Matrix Cinema ANC - Bezprzewodowe słuchawki nauszne Bluetooth z systemem CinemaEAR i aktywną redukcją szumów ANC >>

Zespół MEE Audio stawia sobie za cel produkcję przenośnych słuchawek łączących bardzo przystępną cenę, z jakością wykonania i wygodą użytkowania. I trzeba przyznać, że obietnica zostaje spełnione. Może nie są to słuchawki dla rasowego audiofila, nie bez powodu linia Cinema jest dedykowana do do kina domowego, ale w tym przedziale cenowym jest najmocniejszym ogniwem.

słuchawki MEE

 

O marce MEE Audio:

MEE to skrót od Music Enjoyment for Everyone. MEE Audio to firma założona w 2005 roku z siedzibą USA, w stanie Kalifornia, nieopodal Los Angeles. Zespół MEE Audio stawia sobie za cel produkcję przenośnych słuchawek łączących bardzo przystępną cenę z jakością wykonania i wygodą użytkowania zdecydowanie przewyższającą standardy obowiązujące w danym segmencie cenowym. Ponadto słuchawki MEE Audio zdobyły sobie wśród użytkowników amerykańskich for internetowych opinie produktów oferujących wysoką jakość dźwięku przy zadziwiająco niskiej cenie. Produkty MEE Audio zyskały sobie liczną rzeszę ambasadorów. Od modelki fitness Victorii Lomba przez liczne grono perkusistów takich jak: Cody Stewart, Johnny Michals, Andrew Holzbaur, kończąc na jednym z najbardziej wpływowych bębniarzy młodego pokolenia Joey'ym Muha.

Po więcej produktów z kategorii Bluetooth kliknij tutaj - Słuchawki

<