ESS Technology przedstawia nowy stereofoniczny kodek o wysokiej wydajności

ESS Technology, Inc., czołowa firma zajmująca się półprzewodnikami, specjalizująca się w urządzeniach audio, prezentuje swoją najnowszą innowację - kodek ES9290 SABRE®. Jest to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie rynku. ES9290 integruje najnowszą generację wysokowydajnych kanałów stereo analogowych i cyfrowych w jednym układzie scalonym. Synchroniczny kodek posiada stereofoniczne przetworniki ADC i DAC, które zapewniają konwersję o ultra-niskim poziomie szumów przy imponującym zakresie dynamicznym (DNR) wynoszącym +116dB/+116dB. Dodatkowo THD+N oceniane jest na poziomie -108dB/-110dB (ADC/DAC odpowiednio) na kanał.

ES9290, dedykowany profesjonalnym interfejsom audio, multimediom transmitowanym na żywo, wysokiej jakości mikrofonom i nagrywaniu dźwięku w cyfrowych stacjach roboczych Audio (DAW), oferuje ekonomiczne rozwiązanie. Wykorzystując opatentowaną architekturę Hyperstream IV od ESS, ES9290 dostarcza renomowanej jakości dźwięku SABRE, poprawiając jednocześnie wydajność audio przy niższym zużyciu energii w porównaniu do poprzednich generacji.

ES9290 obsługuje wiele formatów wejścia/wyjścia, w tym TDM, TDM Daisy Chain, I2S, LJ, RJ, przy jednoczesnym wsparciu dla częstotliwości próbkowania do 768 kHz w trybie 64FS. Interfejs sterujący może być programowany za pomocą różnych metod, w tym I2C, SPI oraz trybu sprzętowego (HW), co ułatwia proces programowania.

"ESS od lat lideruje w dziedzinie przetworników DAC i ADC. Połączyliśmy je teraz w kodeku stereo ES9290, oferując najwyższą jakość dźwięku przy najniższym koszcie i łatwości obsługi dla projektantów systemów audio" - mówi Robert Wong, Wiceprezes ds. Światowej Sprzedaży i Marketingu ESS.

ES9290 dostępny jest w obudowie QFN o wymiarach 5 mm x 5 mm z 40 pinami. Dostępne są płytki ewaluacyjne, projekty referencyjne oraz próbki. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.esstech.com.

Rankingi

Baza wiedzy

Video

Watch the video