Cambridge Audio CXN100: Zaktualizowana wersja popularnego odtwarzacza sieciowego CXN V2

Podobnie jak u poprzednika, model Cambridge Audio CXN100 odtwarza muzykę z domowych sieci, dysków twardych i cyfrowych serwisów strumieniowych, jednak został zmodernizowany przy użyciu nowych technologii.

 

Cambridge Audio CXN100 wyposażony został w pojedynczy układ DAC ESS 9028Q2M, który brzmi lepiej niż każdy inny DAC kiedykolwiek umieszczony w odtwarzaczu plików przez brytyjskiego producenta. Dzięki temu, po przetworniku nie jest potrzebny dodatkowy filtr, co znacząco upraszcza ścieżkę sygnału.

Również konstrukcja CXN100 została zaktualizowana. Wymieniono kondensatory i wzmacniacze operacyjne, udoskonalając w ten sposób stopień analogowy. Zaowocowało to poprawionym stosunkiem sygnału do szumu i zmniejszonymi zniekształceniami. Za pomocą zbalansowanych wyjść XLR, można korzystać z najlepszego możliwego łącza analogowego, oferującego przy większej długości kabla znacznie wyższą odporność na zakłócenia niż łącze RCA.

 

 

Odtwarzanie niemal każdego rodzaju sygnału

Partnerująca modułowi StreamMagic aplikacja StreamMagic, jest intuicyjna w użyciu i  pozwala na płynną kontrolę nad muzyką. Oferuje możliwość korzystania z radia internetowego, serwisów Spotify, TIDAL, Qobuz, Deezer czy z zapisanych na dysku plików. Dzięki OTA (Over the Air) CXN100 można aktualizować, kiedy tylko pojawią się nowe usługi lub funkcje. Dzięki funkcji Apple Airplay2 oraz wbudowanemu Chromecast, masz dostęp do Apple Music, Amazon Music, BBC Sounds i wielu innych. CXN100 jest także kompatybilny z Roon Ready.

 

 

Radio internetowe

CXN100 obsługuje DASH, czyli cyfrową platformę radiową z ponad 80 stacjami radiowymi. Wyższą jakość i większą spójność strumieniowego sygnału odtwarzanego na żywo zapewnia mpeg-DASH (Dynamic Adaptive Streaming over HTTP) i HLS (HTTP Live Streaming). Nadaje ona priorytet ciągłości strumienia i decyduje o jakości zgodnie z dostępną przepustowością sieci. 

 

Wejścia cyfrowe

Na tylnym panelu urządzenia znajdują się dwa wejścia cyfrowe (1 x optyczny TOSLINK i 1 x koncentryczny S/PDIF). CNX100 oferuje również wejście USB, idealne do połączenia komputerów PC i Mac. W ten sposób umożliwia uzyskanie dostępu do muzyki najwyższej rozdzielczości (do 32 bitów/768 kHz i DSD512) i do plików lokalnych przechowywanych na dysku.

Wyświetlacz

CXN100 wyposażony jest w wyświetlacz TFT o większym kontraście i rozdzielczości 1280 x 569, więc wyświetla okładki albumów w pięknych barwach.

 

 

Specyfikacja Cambridge Audio CXN100 w sklep.RMS.pl >>

 

 

Rankingi

Baza wiedzy

Video

Watch the video