Platforma streamingowa wysokiej rozdzielczości Pure Audio Streaming oferuje imersyjną bibliotekę audio AURO-3D

NEWAURO potwierdziło, że format immersyjny AURO-3D został wykorzystany w zapowiedzianej niedawno usłudze streamingu wysokiej jakości dźwięku, Pure Audio. Nowa usługa strumieniowania wyróżnia się obszerną biblioteką nagrań audio w wysokiej rozdzielczości, wcześniej dostępnych tylko na Blu-ray. Pure Audio sprawia również, że wciągające treści stają się bardziej dostępne, oferując najwyższej jakości binauralne i wielokanałowe wrażenia słuchowe szerszej grupie odbiorców.

"Pure Audio Streaming ma na celu zrewolucjonizowanie sposobu, w jaki doświadczamy treści audio, zapewniając wysokiej jakości, wciągające wrażenia dźwiękowe, które przenoszą słuchaczy w samo serce muzyki. Po raz pierwszy ponad 300 nagrań uwielbianych przez audiofilów - takich jak nagrodzony Grammy LUX od 2L Records - jest dostępnych do strumieniowania w wysokiej rozdzielczości AURO-3D immersive audio lub binaural" - zapowiada NEWAURO.


"Jesteśmy podekscytowani wprowadzeniem Pure Audio Streaming do świata audio" - mówi Stefan Bock, założyciel i twórca formatu Pure Audio Blu-ray. "Naszym celem jest zapewnienie niezrównanych wrażeń dźwiękowych, które ożywiają muzykę w sposób, który nigdy wcześniej nie był możliwy. Dzięki Pure Audio Streaming nie tylko przesyłamy muzykę strumieniowo, ale tworzymy wciągające wrażenia dźwiękowe przy użyciu technologii AURO-3D".

Pure Audio Streaming to niemiecka wytwórnia płytowa z kolekcją nagrań audio klasy premium dostępnych w streamingu. Pure Audio Streaming opiera się na platformie streamingowej premium Artist Connection, która natywnie obsługuje format AURO-3D i jest jedyną platformą zdolną do strumieniowego przesyłania bezstratnego dźwięku w wysokiej rozdzielczości i wideo w wysokiej rozdzielczości. Platforma oprogramowania w chmurze Artist Connection oferuje wysoce bezpieczne, dedykowane usługi streamingowe typu white-box dla twórców treści, obiektów, studiów i ich zespołów produkcyjnych.

Treści będą dostępne w standardzie AURO-3D jako stereo/binaural i immersyjne w wysokiej rozdzielczości, dzięki czemu użytkownicy będą mogli cieszyć się doskonałym dźwiękiem AURO-3D niezależnie od konfiguracji, niezależnie od tego, czy używają słuchawek, czy pełnoprawnego systemu kina domowego.

"AURO-3D jest zaangażowany w przesuwanie granic technologii audio i dostarczanie najlepszych możliwych wrażeń odsłuchowych", mówi Rudy Van Duppen, CEO NEWAURO. "Cieszymy się, że Pure Audio wprowadza swoją obszerną bibliotekę do streamingu, z obsługą AURO-3D jako pierwszego immersyjnego kodeka na platformie. Każdy, kto posiada słuchawki lub amplituner kina domowego obsługujący AURO-3D, może teraz cieszyć się tą biblioteką wyjątkowej jakości nagrań".

Wprowadzony w 2011 roku, AURO-3D wprowadził nowe wciągające wrażenia z odbioru dźwięku, w połączeniu z kompletnym pakietem technologii dla twórców treści i deweloperów produktów. W połowie 2022 roku grupa Saffelberg Investment nabyła wszystkie aktywa, zespoły i prawa AURO-3D od pierwotnej belgijskiej firmy i założyła nową firmę NEWAURO B.V., aby dalej wspierać rozwój formatu i pakietu technologii na różnych rynkach. Obecnie NEWAUR zapewnia pełny system wciągających rozwiązań audio AURO-3D dla profesjonalistów z branży i konsumentów, począwszy od narzędzi do tworzenia kontentu po integrację odtwarzania w domowej rozrywce, motoryzacji, urządzeniach mobilnych i kinie.

Pure Audio Streaming został zaprezentowany podczas wydarzenia w Monachium, podczas wystawy High End 2024 i będzie dostępny w 4 kwartale 2024 roku.

www.pureaudiostreaming.com
www.artistconnection.net
www.auro-3d.com

Rankingi

Baza wiedzy

Video

Watch the video