TIDAL kończy wsparcie dla telewizorów Samsung

Serwis streamingowy Tidal ogłosił, że jego aplikacja muzyczna nie będzie już dostępna na telewizorach Samsung. Zmiana ta dotyczy telewizorów działających na systemie Tizen OS i wejdzie w życie od 8 lipca 2024 roku. Użytkownicy zostali poinformowani o nadchodzących zmianach drogą mailową.

fot.Tidal

Wiadomość od Tidal brzmi: "Po 8 lipca 2024 roku Tidal nie będzie już dostępny na telewizorach Samsung SmartTV. Aby nadal słuchać ulubionej muzyki, zaloguj się do Tidala z komputera, pobierz aplikację mobilną lub odkryj inne sposoby streamingu."

Przez wiele lat Tidal był dostępny na różnych smart TV, a na telewizorach Samsung pojawił się w 2018 roku. Ostatnio jednak Tidal zniknął z innych marek telewizorów, takich jak Amazon Fire TV i Roku TV. Tidal nadal jest dostępny na Apple TV i Google TV, choć wciąż czekamy na informacje, czy inne główne marki również stracą wsparcie w przyszłości.

fot.Tidal

Jeśli telewizor jest jedynym sposobem na dostęp do Tidala, może to stanowić problem, jednak dla wielu użytkowników nie będzie to duża strata. Użytkownicy korzystający z iPada, iPhone'a lub urządzeń Mac, nadal mogą przesyłać dźwięk na telewizory Samsung za pomocą AirPlay 2. Ponadto, jeśli telewizor jest podłączony do zewnętrznego systemu audio, takiego jak soundbar, najprawdopodobniej będą mogli streamować bezpośrednio do niego z dowolnego urządzenia obsługującego aplikację Tidal. W każdym przypadku korzystanie z aplikacji na telefonie lub tablecie jest preferowanym rozwiązaniem w porównaniu do aplikacji na telewizorze.

Rankingi

Baza wiedzy

Video

Watch the video