Roon 2.0.37 i Roon ARC 1.0.54 dostępne – Teraz z Apple AirPlay 2

Nowe wersje Roon 2.0.37 i Roon ARC 1.0.54 są już dostępne do pobrania. Największą zmianą w tych aktualizacjach jest wsparcie dla Apple AirPlay 2, co przynosi lepszą wydajność, niezawodność oraz większy komfort i elastyczność użytkowania.

 

fot. Roon Labs LLC

Kluczowe funkcje i wsparcie

Roon Labs LLC. wykorzystuje własną technologię streamingową RAAT (Roon Advanced Audio Transport), która zapewnia wysoką jakość dźwięku bez utraty jakości. Od samego początku Roon wspiera także popularne technologie, takie jak Google Chromecast i Apple AirPlay. Teraz wsparcie dla Apple AirPlay 2 umożliwia lepszą integrację z urządzeniami, takimi jak Apple HomePod, Apple HomePod mini oraz Apple TV. Ponad 10% użytkowników Roon posiada Apple HomePod, który teraz może być używany jako para stereo lub w konfiguracji z Apple TV. Dzięki AirPlay 2 możliwe jest również grupowanie Apple HomePod z innymi urządzeniami AirPlay 2.

Jak skonfigurować?

Aby skorzystać z nowych funkcji, należy skonfigurować urządzenia w aplikacji Apple Home, a Roon automatycznie przejmie te ustawienia. Jeśli pojawi się pytanie o hasło AirPlay, można je znaleźć w ustawieniach Apple TV lub Apple HomePod.

fot. Roon Labs LLC

Podsumowanie

Wsparcie dla Apple AirPlay 2 w Roon to odpowiedź na potrzeby użytkowników urządzeń Apple. Nowe aktualizacje pozwalają na łatwiejszą i bardziej elastyczną integrację, co znacząco poprawia komfort użytkowania. Roon Labs LLC. kontynuuje rozwój swoich produktów, dostosowując się do potrzeb rynku i wprowadzając innowacje, które ułatwiają życie miłośnikom muzyki.

Nowe wersje Roon 2.0.37 i Roon ARC 1.0.54 (Build 1432) są już dostępne do pobrania.

Rankingi

Baza wiedzy

Video

Watch the video