Audiofilskie interkonekty 2xXLR: Podsumowanie testu

Dzisiejsze porównanie sprawiło nam przede wszystkim dużo radości, było bardzo inspirujące. Interkonekty wysokiej klasy na adekwatnym sprzęcie potrafiły wnieść spore różnice brzmieniowe do całości systemu. Na tyle duże, by z łatwością móc stwierdzić - tak, ten przewód pasuje/nie pasuje do konkretnego zestawienia.

Audiofilskie interkonekty 2xXLR: Kimber Kable Select KS 1116
Test audiofilskich interkonektów 2xXLR: Podsumowanie testu

Autor: zespół RMS.pl

Spis treści:
Wstęp 

Część 1 - Monkey Cable Clarity 

Część 2 - Wireworld Silver Eclipse 7 

Część 3 - Kimber Kable Select KS 1111 

Część 4 - Wireworld Gold Eclipse 7 

Część 5 - Kimber Kable Select KS 1116 

Podsumowanie

Każdy z XLR-ów, z których korzystaliśmy jest bardzo dobrym - obliguje go do tego cena. Wybór zależy od potrzeb i muzycznych oczekiwań. Monkey Cable Clarity - nienagannie wykonany, sztywny kabel o stabilnym połączeniu. Ma skłonność do grania szczegółowego, eksponującego poszczególne ścieżki nagrania. Dobrze oddaje przestrzeń pomiędzy instrumentami. Wireworld Silver Eclipse 7 - przewodnikiem jest wysokiej klasy posrebrzana miedź.

stereo hi fi

Interkonekt o żywym, dynamicznym brzmieniu, świetnie odnajdujący się w różnorodnej gatunkowo muzyce. Kimber Kable Select KS 1111 - efektownie wykonany kabel o unikalnym sposobie skręcenia przewodnika. Gra przede wszystkim dolnym pasmem, łagodnie i przestrzennie. Dźwięk jest selektywny, dobrze oddaje dynamikę poszczególnych instrumentów.

 Audiofilskie interkonekty 2xXLR: Kimber Kable Select KS 1116


Wireworld Gold Eclipse 7 - interkonekt jednogłośnie okrzyknięty zwycięzcą testu. Przewodnikiem w 100% jest srebro, eksponujące każdy element nagrań. Z wielką klasą i muzykalnością wydobywa na zewnątrz niuanse brzmienia, jakich nigdy wcześniej nie usłyszeliśmy. Kimber Kable Select KS 1116 - przewód o bardzo niskim poziomie zniekształceń oraz szumu. Podobnie, jak jego "młodszy brat", lubi grać dołem. To pasmo jest szczególnie wyraziste i zdecydowane.

 Kable 2xXLR w sklep.RMS.pl

 Audiofilskie interkonekty 2xXLR: Kimber Kable Select KS 1116