HiFiMAN EF-100 - test, recenzja, opinie
 


TechPowerUp.com, amerykański portal technologiczny opublikował recenzję najnowszego wzmacniacza firmy HiFiMAN, EF100. Do tej pory, oprócz odtwarzaczy przenośnych i słuchawek z półki hi-end i middle hi-end, amerykański producent proponował wyspecjalizowane, dedykowane wzmacniacze słuchawkowe. EF100 odbiega od tego wzoru. W jaki sposób?
Zapraszamy do przeczytania fragmentów recenzji.

HiFiMAN EF-100

Na pierwszy rzut oka widać, że EF100 odróżnia się od pozostałych wzmacniaczy marki. Nie wygląda, jak żaden ze starszych wzmacniaczy HiFiMANa, co jednocześnie jest wadą i zaletą. Nowe wzornictwo wygląda solidniej, zaś estetyka jest bardziej konsekwentna. Recenzenci zwrócili też uwagę na wygodniejsze, bardziej funkcjonalne rozmieszczenie poszczególnych części – np. potencjometr głośności znajduje się teraz w rogu przedniej części urządzenia, dzięki czemu z łatwością można do niego dosięgnąć bez konieczności omijania gąszczu kabli. HiFiMAN EF-100

Jak w przypadku poprzednich wzmacniaczy HiFiMANa, również EF100 posiada sekcję przedwzmacniacza opartą o lampę elektronową, co dodaje brzmieniu specyficznego, lampowego charakteru. Urządzenie korzysta z przetwornika cyfrowo-analogowego C-Media CM102, zaś z tyłu znajdziemy wejście USB-B. Wprowadzono też do niego funkcję, której na próżno szukać u poprzedników. Jest to końcówka mocy w klasie T o mocy 4.5W RMS oraz parę wyjść głośnikowych. Jak się spisuje to rozwiązanie? Oddajmy głos recenzentom.
HiFiMAN EF-100


HiFiMAN EF100 to dobry wzmacniacz słuchawkowy i DAC w swojej klasie cenowej. Wypada znakomicie, szczególnie w ustawieniu, które pozwala na pełne wykorzystanie jego możliwości. Urządzenie jest wprost idealne do wielozadaniowego zastosowania. Zapewni sporą głośność na większości niewielkich kolumn. Mimo, że wzmacniacz jest stosunkowo niewielki, nie traci rezonu, kiedy przychodzi do napędzania słuchawek. (…) Jeśli szukasz naturalnie brzmiącego wzmacniacza opartego o układ lampowy, z odrobiną ciepła, HiFiMAN EF100 powinien się znaleźc na Twojej liście zakupów.
Cena i specyfikacja HiFiMAN EF-100 w sklepie RMS.pl

Pełen tekst recenzji w portalu TechPowerUp.com
HiFiMAN EF-100
 Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony