MEE Audio Pinnacle P1 – test, recenzja, opinia

Chociaż znaczącą część asortymentu słuchawek MEE Audio stanowią modele dedykowane amatorom sportu (zarówno przewodowe, jak i Bluetooth), to w ofercie producenta znajdują się również wysokiej jakości monitory sceniczne używane przez muzyków, czy w końcu prawdziwie audiofilskie propozycje oznaczane terminem hi-end.

Najwyższym do tej pory modelem słuchawek MEE Audio są pochodzące z serii Pinnacle P1, czyli dokanałówki, które mają łączyć w sobie wyjątkowy design, niezwykłe parametry przetwornika, a także unikalną, opatentowaną komorę, w której został zamknięty

Budowa i ergonomia

Tajemnica brzmienia P1 to kombinacja autorskiego, 10mm przetwornika o ultra cienkiej membranie o grubości jedynie 5 mikrometrów z opatentowanym rozpraszaczem wysokich tonów. To właśnie on odpowiada za dźwięczność i wybrzmienie wysokich tonów.

Obudowa P1 wykonana jest ze stopów cynku, ręcznie składana i polerowana. Zastosowane materiały zapewniają wysoką wytrzymałość na uderzenia i korozję. Wysoką jakość słuchawek czuć w dłoniach: pchełki ważą 13g. Nie ciążą jednak w uchu, gdyż dzięki zastosowaniu opatentowanego sposobu mocowania słuchawek siedzą w nim pewnie, a po dopasowaniu odpowiedniej wielkości gumek dousznych nie wypadają i nie wysuwają się, zapewniając komfortowy odsłuch mimo pokaźnej wagi. Co więcej, można je nosić na dwa sposoby: przeciągając kabel za małżowiną uszną, bądź klasycznie opuszczając go luźno w dół.

Słuchawki posiadają uniwersalne złącze MMCX. Do zestawu dołączone są dwa wymienne kable zakończone kątowym wtykiem 3.5mm: jeden wyposażony w jednoprzyciskowy pilot z mikrofonem (współpracujący zarówno z systemem Android jak i iOS) oraz prosty przewód dedykowany do zaawansowanych odtwarzaczy przenośnych. Oba wykonane są z posrebrzanej miedzi OFC o czystości 99.99%.

MEE Audio Pinnacle P1 - test, recenzja, opinia

Brzmienie

Pinncale P1 określane są jako słuchawki audiofilskie i właśnie takie jest ich brzmienie. Dokanałówki grają żywo, rytmicznie i jasno. Nie są to słuchawki, które sztucznie „podbijają” niskie tony i podkreślają głębię basu. MEE Audio zdecydowanie postawiło na wydobycie klarowności dźwięku i jak największą detaliczność, a efekt ten zrekompensuje skupienie mniejszej uwagi na najniższych częstotliwościach nawet dla największych fanów basu. Nie będzie przesadą napisać, że P1 oddzielnie wydobywają dźwięki każdego instrumentu, by finalnie połączyć je w idealnie brzmiącą całość, która nie jest bezkształtnie uformowaną masą brzmień. Podczas odsłuchu można delektować się i odkrywać najmniejsze szczegóły muzyki, które są w odpowiedni sposób odseparowane i wyważone względem siebie.

P1 nie dodają odtwarzanej muzyce zbędnych udziwnień i ulepszaczy. Przedstawiają utwór tak, jak został on nagrany, wydobywając wszystko to, co najlepsze i to, co ciężko usłyszeć w wielu innych, konkurencyjnych modelach w tej półce cenowej. Góra pasma jest jasna, przejrzysta, klarowna. Nie ma mowy o pisku i niekontrolowanych, ostrych skokach dźwięku przyprawiających o ból głowy. Średnica została idealnie wyważona wobec skrajnych części pasma, a przy tym nie jest przez nie przytłoczona. Basy nie są sztucznie pogłębiane, raczej spokojne i „wystarczające”. To właśnie naturalność i nienachalność, a przy tym detaliczność sprawiają, że P1 zasługuje na miano wysokiej klasy audiofilskich dokanałówek hi-end.

MEE Audio Pinnacle P1 - test, recenzja, opinia

Dodatkowe wyposażenie

Producent zadbał nie tylko o to, aby brzmienie i design Pinncale P1 odznaczały się najwyższą jakością. Nawet zewnętrzny karton daje poczucie obcowania z wysokiej jakości sprzętem. W jego wnętrzu – oprócz słuchawek z wspomnianymi już wcześniej wymiennymi kablami – znajduje się solidne i eleganckie etui przenośne z wygrawerowanym numerem seryjnym, przejściówka duży jack, klips mocujący do kabla, a także komplet wymiennych gumek dousznych. Użytkownik może wybierać spośród sześciu par klasycznych gumek o różnych rozmiarach i kształtach, a także 3 par pianek Comply, również zróżnicowanych rozmiarowo.

Podsumowanie

Naturalność, detaliczność, klarowność i świetne zróżnicowanie – tak w skrócie można opisać słuchawki MEE Audio Pinnacle P1. Audiofilska pozycja producenta to strzał w dziesiątkę dla wszystkich tych, którzy cenią sobie w muzyce naturalność i poszukują dokanałówek zdolnych przedstawić i przybliżyć najdrobniejsze niuanse muzyczne. Zarówno wizualnie, jak i brzmieniowo: P1 to słuchawki z grupy hi-end, których brzmienie warto sprawdzić na własnych uszach.

MEE Audio Pinnacle P1 - test, recenzja, opinia

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - Słuchawki