MEE Audio M7 Pro – monitory na scenę i nie tylko test, recenzja, opinie

MEE Audio: marka, która niezwykle szybko podbiła serca Amerykanów, prze do przodu na rynkach europejskich, a także w Polsce – i radzi sobie świetnie. M7 Pro to nowy model z serii monitorów sygnowanych przez producenta jako „on and off the stage”, który w kwestii odsłuchu scenicznego zaprojektowany był z myślą o perkusistach i basistach.

Budowa

Słuchawki zachowały charakterystyczny design znany już z M6 Pro, czyli pierwszego przedstawiciela serii. Transparentna obudowa pchełek jak i mikrofonu to rozwiązanie niecodzienne jeśli chodzi o słuchawki, lecz z pewnością zwracające uwagę. Stylistyka ta zaczerpnięta jest z profesjonalnych monitorów scenicznych, co ma dosadnie podkreślić i postawić kropkę nad i przy wspomnianym już haśle reklamowym producenta: „on and off the stage”.

Wyposażenie dodatkowe jak zwykle w przypadku słuchawek MEE Audio nie zawodzi. W zestawie znajduje się komplet 7 rodzajów wkładek dokanałowych (5 par silikonowych i 2 pary Comply), dwa rodzaje kabli z konektorami MMCX: z mikrofonem i jednoprzyciskowym pilotem umożliwiającym sterowanie odtwarzaną muzyką i odbieranie połączeń, a także przewód prosty (bez kontrolera i mikrofonu, dedykowany do odsłuchu w jak najwyższej jakości). Do zestawu dołączony został również adapter ze złączem mini-jack 3.5mm na złącze duży jack 6.3mm, a także przenośne, sztywne etui.

Tak jak inne modele MEE Audio, również M7 Pro wyposażone są w unikalny patent mocowania kabla za uchem, dzięki czemu słuchawki pewnie „siedzą” na swoim miejscu nawet podczas energicznych, dynamicznych ruchów, zapewniając najwyższy komfort i wygodę użytkowania.

MEE Audio M7 Pro – monitory na scenę i nie tylko

Na uwagę zdecydowanie zasługuje hybrydowa, dwuprzetwornikowa konstrukcja słuchawek. Oprócz klasycznego przetwornika dynamicznego, M7 Pro wyposażone zostały również w dodatkowy przetwornik armaturowy. Pierwszy z nich odpowiedzialny jest głównie za reprodukcję niskich tonów, natomiast zbalansowany przetwornik armaturowy skupia swoją uwagę głównie na tonach wysokich i średnich.

Brzmienie

To, co wysuwa się na pierwszy plan jeśli chodzi o brzmienie MEE Audio M7 Pro, to zdecydowanie bas. Tworzy on solidną podstawę pasma, budując jednocześnie przestrzeń dla pozostałej jego szerokości. Pomimo mocnego uderzenia, niskie tony są zróżnicowane i przyjemnie otulają swoim brzmieniem. To z pewnością spodoba się „basogłowym”, dla których M7 Pro są pozycją zdecydowanie obowiązkową do odsłuchu.

Tony średnie wyłaniają się z niskich rejestrów bez najmniejszego problemu: nie są bowiem przytłoczone i stłumione. Ustępują jednak lekko górnemu pasmu , które balansują mocne akcentowanie basów. W efekcie końcowym brzmienie M7 Pro jest spójne i – na co z pewnością należy zwrócić uwagę – niezwykle dynamiczne.

MEE Audio M7 Pro – monitory na scenę i nie tylko

Partie wokalne nie są przyćmione i odpowiednio „wybijają się” przed pozostałe partie, zachowując czyste i klarowne brzmienie. Śpiewane słowa można bez problemu zrozumieć, stanowią integralną, a zarazem odpowiednio zróżnicowaną część całej odtwarzanej ścieżki.

Podsumowanie

MEE Audio M7 Pro to słuchawki, których zdecydowanie nie należy bezpośrednio porównywać z drugim modelem z tej serii: M6 Pro. Producent wprowadza zupełnie nowa charakterystykę brzmienia, dedykując dokanałówki głównie fanom basu. Połączenie dynamicznego i zbalansowanego, armaturowego przetwornika tworzy kombinację, w której można się zasłuchać.

MEE Audio M7 Pro – monitory na scenę i nie tylko


 Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - Słuchawki