HiFiMAN HE-400 - test, recenzja, opinie

Portal Benchmark.pl, jeden z największych w Polsce serwisów opisujących nowe technologie, opublikował obszerną recenzję słuchawek planarnych HiFiMAN HE-400. Zapraszamy do przeczytania jej fragmentów.

HiFiMAN HE-400 - test, recenzja, opinie

Tomasz Duda, autor recenzji, rozpoczyna tekst nietypowo – zamiast, zwyczajowo, opisać sposób wykonania i ergonomię słuchawek, od razu przechodzi do kwestii brzmieniowych. Argumentuje ten zabieg faktem, że w jego opinii w słuchawkach tej klasy, przeznaczonych dla bardzo wymagających użytkowników i audiofilów charakterystyka brzmienia ma znacznie większe znaczenie niż wygląd i wygoda.

Niskie częstotliwości są jak dżentelmen. Nigdy nie wcinają się w połowie „zdania”, są wyważone, kurtuazyjne, niekiedy delikatne, a innym razem wyraźnie zarysowane i podkreślające charakter utworu. Faktem jest, że HE-400 są w stanie zejść bardzo nisko, nie tracąc na zarysowaniu i dynamice basu. Autor podziela opinię, pojawiającą się w wielu recenzjach – słuchawki grają równo, nie wpadając w skrajności w żadnej z części pasma. Średnica jest niesłychanie elastyczna, dynamiczna i szeroka. W zależności od utworu bywa dominująca i ostra lub też sucha i przytłumiona. Słuchawki nie mają problemu z żadną z tych skrajności. Góra charakteryzuje się umiarkowaną łagodnością, wyczuciem i umiejętnym tonowaniem przekazu. Tony wysokie są bardzo szczegółowe i czyste. Dla mnie najważniejsze było to, że właściwie nigdy nie były zbyt ostre. Nie były też wycofane, ale przede wszystkim nie dominowały i nie kuły w uszy.

HiFiMAN HE-400 - test, recenzja, opinie

HE-400 zostały bezpośrednio porównane do Denona AH-D2000. Autor wspomina w pierwszej kolejności o fakcie, że HiFiMANy są bardziej wymagające prądowo i podłączanie ich do smartfona lub tabletu, z uwagi na niski poziom wyjściowy tych urządzeń, nie pozwoli im rozwinąć skrzydeł. Przetworniki ortodynamiczne oferują słuchaczowi bardzo wiele, ale też sporo oczekują. Oczekiwania te spełnić może bardzo dobra karta dźwiękowa w komputerze, dobry odtwarzacz obsługujący formaty bezstratne lub klasyczny wzmacniacz podłączony np. do odtwarzacza SACD.

słuchawki nauszne sklep rms.pl

Pod względem brzmienia HiFiMAN'y są bardziej wyrównane  - łagodniejszy, ale piękny, elegancki i miękki bas, wyraźniejsza średnica oraz delikatniejsze, choć wciąż żywe i czyste soprany. Są neutralne, ale niesłychanie szczegółowe i przestrzenne. Wpływ ma na to nie tylko typ przetworników, ale również otwarta konstrukcja obudowy (w przeciwieństwie do zamkniętych Denonów).

HiFiMAN HE-400 - test, recenzja, opinie

Najlepszą rekomendacją jest podsumowanie. Przede wszystkim zaznaczę, że naprawdę nie mam ochoty się z nimi rozstawać. Są to naprawdę świetne słuchawki, których można używać latami, a i tak się nie znudzą. Grają przestrzennie, imponują rozdzielczością, czystością i przede wszystkim dynamiką. Jeśli nigdy wcześniej nie mieliście okazji posłuchać dobrych przetworników planarnych, to naprawdę polecam wybrać się na godzinę lub dwie do odpowiedniego salonu i zaznajomić się z tymi HiFiMAN'ami.

Pełen tekst recenzji w portalu Benchmark.pl

Cena i specyfikacja słuchawek HiFiMAN HE-400 w sklepie RMS.pl

HiFiMAN HE-400 - test, recenzja, opinie

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - Słuchawki

<