HiFiMAN HE-1000 - test, recenzja, opinie

Frank Iacone, redaktor portalu Headphone.Guru, pasjonat muzyki, przede wszystkim - człowiek z ogromnym, niemal już 40-letnim doświadczeniem w sferze audio - podjął się napisania pierwszej, bardzo obszernej najnowszych słuchawek HiFiMANa, modelu HE-1000. Słuchawki te, choć dopiero wchodzą do sprzedaży, już wzbudzają ogromne zainteresowanie - zarówno ze względu na ich zapowiadane możliwości, jak i niespotykaną do tej pory wśród produktów marki cenę. Czy jest to popularność zasłużona? Z przyjemnością publikujemy obszerne fragmenty długiego tekstu, rozłożonego na 3 części.

HiFiMAN HE-1000 - Jedne z najlepszych słuchawek na świecie już w Polsce!

Już zdjęcia pokazują, że HE-1000 są znakomicie wykonane. Kiedy otworzyłem opakowanie i znalazłem przepiękny, ręcznie wykonany skórzany futerał, byłem autentycznie podekscytowany. Po otwarciu go wytworne, drewniane wykończenie oraz metalowy pałąk natychmiast przykuły moją uwagę. Po wzięciu słuchawek do rąk, byłem całkowicie zszokowany, jak lekkie są te ortodynamiczne słuchawki! Miałem już Audeze LCD-2, LCD-3, HiFiMAN HE-6, w tej chwili jestem właścicielem LCD-X/XC i - choć wszystkie brzmiały wyśmienicie - byłem przekonany, że ich waga jest obowiązkowym elementem "orto-kierunku", koniecznym do utrzymania magnetycznych struktur. To się zmieniło, kiedy wziąłem do rąk HE1000; fizycznie duże, lecz niewiarygodnie lekkie... Możemy mówić o nowym kierunku. (...) Po założeniu na słuchawek na głowę czekało mnie kolejne zaskoczenie, kiedy zdałem sobie sprawę, że są wygodne. Nie trochę wygodne, ale bardzo wygodne!

Jakość wykonania jest bardzo ujmująca, i naprawdę pokazuje kunszt konstruktorów oraz dumę, która płynie z wykonania tych słuchawek. Wszystko - od drewnianych nausznic, przez metalowy pałąk do skórzanego paska - wszystko jest absolutnie luksusowe.

HiFiMAN HE-1000 - Jedne z najlepszych słuchawek na świecie już w Polsce!


Pod względem budowy sceny HE-1000 były porównywalne z droższymi o 6 tys. zł Staxami SR-009. Scena, którą budują HE-1000 jest wyjątkowa. Muzycy znajdowali się w przestrzeni, z odpowiednim powietrzem i separacją oraz punktową lokacją. Skupienie było tak dobre, że można było odnieść wrażenie, jakby muzycy byli tu i teraz obok mnie, znajdują się w tym samym pokoju. (...) HE-1000 potrafią wytworzyć kompletne, trójwymiarowe pole dźwiękowe - najlepsze spośród wszystkich słuchawek, jakie kiedykolwiek słyszałem. Słuchając klasycznych nagrań z zamkniętymi oczami z łatwością byłem w stanie zidentyfikować każdą sekcję orkiestry. (...) Za każdym razem miałem wrażenie, że dźwięk płynie spoza mojej głowy.

HiFiMAN HE-1000 - Jedne z najlepszych słuchawek na świecie już w Polsce!

Podsumowanie tylko rozbudza zainteresowanie. HE-1000 to fenomenalne urządzenie. Wwierca się głęboko wewnątrz nagrań i wydobywa z nich każdy niuans, wprowadza do życia wszystkie detale bez zbędnej analityczności lub braku muzykalności. Pod względem tej ostatniej, to najlepsze, co w życiu słyszałem. Nigdy nie miałe wrażenia, że cokolwiek w nagraniu jest pominięte. Moim zdaniem, HE-1000 osiągną status legendy. (...) Te słuchawki dały mi wszystko, czego potrzebuję w referencyjnym modelu. To produkt, który zawsze dostarczy najwyższą wydajność.

HiFiMAN HE-1000 otrzymały prestiżową nagrodę redaktorów Headphone.Guru Writers Award 2015.

Cena i specyfikacja HiFiMAN HE-1000 w sklep.rms.pl

Pełen tekst recenzji w Headphone.Guru

HiFiMAN HE-1000 - Jedne z najlepszych słuchawek na świecie już w Polsce!

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - Słuchawki