HiFiMAN HE-400S - test, recenzja, opinie
 

Najnowszy model słuchawek HiFiMAN, HE-400S, pierwszy przygotowany również do użytku przenośnego, doczekał się pierwszej recenzji. Już za pierwszym razem słuchawki zostały odznaczone znakiem jakości TechPowerUp Editor's Choice.

HiFiMAN HE-400S - test, recenzja, opinie

Plusem recenzji TechPowerUp.com jest dobre ofotografowanie opisywanego sprzętu. W części tekstu poświęconej budowie słuchawek znajdziemy zdjęcia każdego elementu - od opakowania, przez kabel, po pałąk. Słuchawkowe od stóp do głów

HE-400S przychodzą w solidnym, twardym opakowaniu. To krok naprzód w stosunku do kartonu, w który zapakowane były "podstawowe" HE-400, a nawet do ekskluzywnych futerałów wyższych modeli. Recenzent zwrócił uwagę na świetnie wykonany przewód, w który HiFiMAN włożył wiele pracy. W polskim wydaniu otrzymujemy precyzyjnie wykonany kabel w czarno-białym oplocie, co pozwala na uniknięcie intereferencji bez nadmiernej sztywności. W każdej z nausznic spoczywa wtyk TRS 2.5mm, kabel kończy się kątowym mini-jackiem 3.5mm. W zestawie znajdziemy oczywiście przejściówkę na duży jack. Wykonanie HE-400S nawiązuje do sprawdzonego HE-560 w kwestii pałąka i nausznic. Te ostatnie są duże, zaś pałąk należy do jednych z najwygodniejszych na rynku. (...) HiFiMAN wykonał kawał dobrej roboty przygotowując estetykę wersji S modelu HE-400. Charakterystyczny pałąk działa tak znakomicie, jak w pozostałych słuchawkach z serii HE. Pod względem komfortu odsłuchu HE-400S są być może odrobinę lepsze, niż pozostałe modele z uwagi na niższą wagę i całkowicie welurowe poduszki nauszne.

HiFiMAN HE-400S - test, recenzja, opinie

Również pod względem brzmienia, zdaniem recenzentów, HiFiMAN trzyma poziom. Jest to krok naprzód w stosunku do HE-300, które w momencie wprowadzenia na rynek były podobnie wycenione. (...) Bas wciąż jest całkiem imponujący, i dorównanie mu pod względem szybkości i ataku będzie twardym orzechem do zgryzienia dla jakichkolwiek słuchawek w cenie do 300 dolarów. Bas i średnica są bardzo spójne - nie ma tu drastycznych skoków ani udziwnień poza delikatnym wydłużeniem czasu wybrzmiewania niż ten, do którego byliśmy przyzwyczajeni w innych słuchawkach planarnych HiFiMANa. (...) Choć brzmią odrobinę ciemniej, niż HE-400i, to w dalszym ciągu nic w porównaniu do przytłumienia Sennheiserów HD650. HE-400S są bardziej przejrzyste i dociekliwe od Sennheiserów, choć cenowo plasują się na tym samym poziomie.

Tak, jak zapowiedał HiFiMAN, nowe słuchawki są przygotowane do zastosowań przenośnych. Zapotrzebowania mocowe HE-400S są o wiele niższe, niż pozostałych słuchawek planarnych HiFiMANa. Dzięki o wiele bardziej efektywnym przetwornikom, można je spokojnie napędzić przy użyciu zwykłej karty dźwiękowej.

HiFiMAN HE-400S - test, recenzja, opinie

Głównymi zaletami, na które zwracają uwagę recenzenci są m.in. wygoda, świetny kabel, brzmienie średnich tonów oraz łatwość współpracowania z praktycznie każdym źródłem. HE-400S to świetny kompromis dla wszystkich, którzy szukają planarnego brzmienia w przystępnej cenie. Wciąż są dość drogie, ale fakt, że mogą być bardzo dobrze wysterowane przez "normalne" źródła sprawia, że są o wiele bardziej przystępne i uniwersalne. (...) Są to najlepsze słuchawki w cenie do 300 dolarów, z którymi się spotkaliśmy.
Cena i specyfikacja HiFiMAN HE-400S w sklep.rms.pl

HiFiMAN HE-400S - test, recenzja, opinie

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - SłuchawkiDodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony