HiFiMAN HE-1000 - test Andrzeja Kisiela z Audio
cena od 8495.00 zł.
PORÓWNAJ PRODUKTY WYBIERZ MĄDRZE >
 

Dziś zapraszamy na kolejny test genialnych HiFiMAN HE-1000. Nowy referencyjny model słuchawek trafił do najbardziej ekskluzywnego polskiego magazynu branżowego, Audio. Przetestował je redaktor naczelny, Pan Andrzej Kisiel. Zapraszamy do przeczytania fragmentów jego opinii.

HiFiMAN HE-1000 - test, recenzja, opinia

Kaliber recenzji jest godny opisywanego produktu. 7 stron, dokładne zdjęcia, drobiazgowy opis. Lwią część tekstu zajmuje precyzyjna charakterystyka konstrukcji. Znamy to już z poprzednich tekstów, recenzji i informacji prasowych. Folia tworząa membranę o grubości rzędu nanometrów, obudowy nausznic z drewna tekowego, autorski system maskownic. Przejdźmy do kwestii praktycznych - komfortu użytkowania. Ten może stanąć pod znakiem zapytania, kiedy w specyfikacji zobaczymy, że słuchawki ważą 480g. Żadną miarą nie jest to mało. Jednak...

Szybko wsuwam słuchawki na głowę, oczekując, że w najlepszym razie poczuję „słodki ciężar”, a w najgorszym imadło. Tymczasem nagle połowa spodziewanego ciężaru znika… Ciało zanurzone w wodzie traci na ciężarze tyle, ile waży wyparta przez nie woda. A ile tracą na ciężarze HE1000 założone na głowę? Tyle, ile głowa? Trzeba to zbadać. Analizując mechanikę tego zjawiska, można wywnioskować, że napięty skórzany pasek ciągnie muszle w górę, równoważąc ich ciężar, i przenosi go na środek głowy, który znosi to najlepiej. Nasze uszy są traktowane komfortowo pod każdym względem. Słuchawki nie uciskają, nie spadają, poduszki są milutkie i nawet bardzo długie przebywanie w nich nie powoduje przegrzania – wentylacja jest zupełnie swobodna.

HiFiMAN HE-1000 - Jedne z najlepszych słuchawek na świecie już w Polsce!


Wszyscy recenzenci zwracają uwagę na niezwykłą przestrzeń budowaną przez nowe HiFiMANy. Jest to absolutnie genialna cecha tych słuchawek, niespotykana w innych modelach.

W HE1000 czułem się jak pod prysznicem, w strumieniu chłodnej wody, w kąpieli delikatnych detali, które przecież nie ranią. Nie jest to kąpiel rozgrzewająca, ale orzeźwiająca, komfortowa również dlatego, że HE1000 z niczym nie wciskają się do głowy. Nie zbudują panoramy stereofonicznej dokładnie tak jak głośniki, ale uwalniają od wszelkich uciążliwości, jakie wiążą się z korzystaniem ze słuchawek. Problem wchodzenia dźwięku do głowy po prostu nie istnieje, przestrzeń jest znacznie większa, czemu pomaga prawdopodobnie duży „przesłuch międzykanałowy”, jaki jest generowany na skutek otwarcia muszli (do lewego ucha będzie docierać dźwięk z prawej słuchawki, i na odwrót).


HiFiMAN HE-1000 - Jedne z najlepszych słuchawek na świecie już w Polsce!

Każdy test i recenzja prędzej czy później się kończy. Po zdjęciu z uszu HE1000 przychodzi moment, kiedy wracamy do swojego codziennego sprzętu. Nawet jeżeli do tej pory uważaliśmy go za referencyjny, tym razem ten powrót może okazać się bolesny.

Przejście z innych słuchawek, które wcześniej oceniałem jako dobre i bardzo dobre, na HE1000 było odczuwalne jako dalsza poprawa wielu aspektów, natomiast powrót do niektórych „innych” był niemal katastrofą… Wiele szczególnych właściwości HE1000 dostrzeżemy natychmiast, ale nie wszystkie; niektóre mogą wydawać się specyfiką, która staje naprzeciw specyfice innych słuchawek; jedne grają spójnie, inne detalicznie; jedne dokładają basu, inne dają więcej powietrza… Wystarczy jednak dosłownie kilka minut z HE1000, połowa jakiegokolwiek nagrania, aby całe brzmienie tych słuchawek, praktycznie wszystkie związane z nim cechy, nie tylko do nas dotarły, zostały zaobserwowane i zarejestrowane, lecz – co najważniejsze – przeniknęły głęboko i ustawiły na nowo nasz sposób oceny. Podstępnie, skutecznie i ostatecznie słuchawki te mogą stać się jedynymi, na jakie w ogóle się zgodzimy.

Cena i specyfikacja HiFiMAN HE-1000 w sklep.rms.pl

Pełen tekst recenzji w magazynie Audio

HiFiMAN HE-1000 - Jedne z najlepszych słuchawek na świecie już w Polsce!

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - Słuchawki Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony