Polk Audio UltraFocus 8000 - test, recenzja, opinie

W ostatnim numerze magazynu Audio testowane były słuchawki Hi-Fi w cenie 1000-1500zł. Jednym z ocenianych modeli były, plasujące się niemal idealnie pośrodku stawki cenowej Polk Audio UltraFocus 8000. Na łamach RMS.pl nie może zabraknąć fragmentów tego tekstu.

Polk Audio UltraFocus 8000 - test, recenzja, opinie

Grzegorz Rogóż – autor części tekstu, powracający po latach do Audio – zauważa, że Polk przez większość swojej działalności produkował głównie zespoły głośnikowe i głośniki instalacyjne. Takie firmy, na ogół, jeśli już wchodzą na rynek słuchawkowy, na ogół nie mają zbyt wiele do zaoferowania. Polk Audio jest tutaj wyjątkiem. Słuchawki są istotną częścią oferty firmy, choć na pewno drugoplanową – Polk proponuje aż kilkanaście modeli słuchawek dokanałowych i nausznych, w tym serię dedykowaną dla sportowców.
UltraFocus 8000 są zaprojektowane tak, aby sprawdziły się zarówno w domowym odsłuchu, jak i w warunkach przenośnych. Długość fabrycznego przewodu i zestaw dołączonych akcesoriów wskazuje jednak na to drugie zastosowanie – ma 140cm długości, ze słuchawkami łączy się wtykiem micro-jack, a z urządzeniem mini-jack 3,5mm. Obydwa wtyki są czteropolowe. Będziemy mogli obsługiwać urządzenia z iOS oraz klasyczne empetrójki. Przewód ma formę sprężystej tasiemki, dzięki czemu nie będzie się plątać. W komplecie jest kilka adapterów: do Skype'a, telefonów Nokia oraz systemu w samolocie, są także redukcje z mini-jack na micro-jack i z mini- na standardowy jack 6,3mm; jest też klips do przypinania kabla do ubrania.

Polk Audio UltraFocus 8000 - test, recenzja, opinie

Słuchawki sterowane są za pomocą przycisków umieszczonych na prawej muszli. Znajdują się tam przyciski do obsługi zewnętrznych urządzeń, umożliwiające odtwarzanie i zatrzymywanie wybranych nagrań oraz rozpoczynanie i kończenie rozmowy telefonicznej. Ciekawą funkcją jest przycisk do chwilowego wyciszenia muzyki i lekkiego wzmocnienia dźwięków z zewnątrz – ma to służyć porozumiewaniu się z otoczeniem.

Dość rzadko spotykaną funkcją w słuchawkach z aktywną redukcją szumów jest... brak możliwości jej wyłączenia. W UltraFocus 8000 system ANC jest ustawiony „na sztywno” i nie da się z niego zrezygnować. Według deklaracji Polk Audio, zastosowanie tego systemu poprawia dynamikę o 15dB. Według Audio, nie jest to pustosłowie. (...) ich dynamika robi piorunujące wrażenie. Naprawdę. Największą przyjemność sprawiło mi słuchanie elektrycznych bluesowych nagrań Joe Bonamassy. Nie chodzi mi o artystę, ale o styl gry i rejestracji. Tam ciche pasaże i nastrojowe niuanse często są tłem, na którym dynamiczne zrywy mają robić spektakularne wrażenie. Właśnie tak gra UltraFocus 8000; przykuwa słuchacza do szczególików, wprowadza nastrój, by później huknąć z największych armat.

Polk Audio UltraFocus 8000 - test, recenzja, opinie

W tym dynamicznym graniu UltraFocusów jest tyle swobody, lekkości i dystansu, że słuchacz nie jest przytłoczony. Brzmienie zachowuje muzykalność, zdecydowanie treść. nagrań jest nadal pierwszą rzeczą, na które zwraca się uwagę. Na tę dynamiczną doskonałość nakłada się bardzo dobra przestrzenność. Rozciągnięcie sceny zwiększa czytelność, w najmniejszym stopniu nie przeszkadza w koncentracjach energii. Bas jest głęboki i zniewalający, a do tego znakomicie kontrolowany. Moc będzie z wami.
Sklep.RMS.pl przypomina, że dzięki stałej współpracy ze Świętym Mikołajem, jaką prowadzimy, zamówienia złożone do 22 grudnia na produkty z dostępnością „w magazynie (wysyłka w 24h)” zostaną wysłane jeszcze przed Świętami.
Cena i specyfikacja słuchawek Polk Audio UltraFocus 8000 w sklepie RMS.pl

Pełen tekst recenzji w magazynie Audio

Polk Audio UltraFocus 8000 - test, recenzja, opinie

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - Słuchawki 

<