Polk Audio UltraFit 3000 test Brodniczanin Biega

Wszystkich miłośników sportu i aktywności fizycznej zapraszamy do przeczytania testu słuchawek Polk Audio UltraFit 3000 okiem Łukasza Murawskiego - autora bloga Brodniczanin Biega.

Autor testu rozpoczyna klasycznie od opisu opakowania i dołączonych akcesoriów.

amerykańskie marketingowe cudo. Zapakowane tak by adresat poczuł się kimś wyjątkowym. Szczególnie zaciekawiło mnie fajne otwierane pudełko i wypukłe wykończenie jego wnętrza (...). Amerykanie dopracowali „kupno oczami” do perfekcji. Bez dwóch zdań. Dalej rzeczowy opis produktu czy pakowanie wszystkich poszczególnych części także na wysokim poziomie (choć to już standardowe w naszych czasach). A było co pakować, bo w całym zestawie UtraFit 3000 mamy do dyspozycji parę słuchawek, 2 pary trójkołnierzowych silikonowych wkładek (rozmiar S i L), 2 pary wkładek z pamiętliwej pianki (S i L), trzy pary silikonowych wkładek (S, M i L), ponad 35 cm kabel, 104 cm kabel z kontrolerem głośności, kolejności utworów i mikrofonem, adapter do Nokii, klips do zamocowania kabla, manual i rozszerzona instrukcja oraz ochronne etui. Wszystko w takim stanie, że żal było zacząć używać. Tak doskonałego wykończenia, przecież zwykłych słuchawek, sobie nie wyobrażałem. 

Chwila na opis wykorzystanych przy produkcji słuchawek technologii:

SecureFit to specyficzny system mocowania słuchawki w uchu w oparciu o łukowate, lekkie, giętkie i dopasowujące się do kształtu ucha mocowanie zauszne. „Kablowe” StrainGuardKevlar powoduje zwiększoną odporność na zerwanie czy zawilgocenie, co pozwala pewniej słuchać muzyki podczas deszczu a przy tym nie tracić na jakości dźwięku podczas różnych okoliczności. Opatentowany Dynamic Balance to zaawansowana technologia wizualizacji wibracji powierzchni membrany uwidaczniająca niepożądane rezonanse, co tym samym ułatwia stworzenie równowagi między pracą membrany i przetwornika (patrz redukcja zniekształceń).

Polk Audio UltraFit 3000 test Brodniczanin Biega

Pora na właściwy test. Brodniczanin korzystał ze słuchawek podczas swoich treningów spinningowych oraz podczas sesji biegowych. Pierwsze wrażenie? 

Zdecydowanie mogę stwierdzić, że póki co nie znam lepszego systemu mocowania słuchawki na uchu. Tak stabilnego i mało przeszkadzającego. Na początku sprawiało mi ono problemy – słuchawka wypadała – co tez miało związek z odpowiednim doborem rozmiaru wkładek czy też umiejętnym dopasowaniem łukowatego mocowania do ucha. Po kolejnych doświadczeniach było już bezawaryjnie.

Autor test nie zapomniał oczywiście opisać wrażeń słuchowych, które zdecydowanie przewyższyły jego oczekiwania:

UltraFit 3000 wyszła także różnica w jakości dźwięku. Jego głębokość, zharmonizowanie tonów (mimo ciągłego ruchu przecież!) i stłumienie tych wszystkich dziwnych szelestów (słyszanych w słuchawkach dołączanych do telefonów) przerosło moje oczekiwania. Naprawdę nie wierzyłem w aż taki dysonans sprzętu. Podobnie przetestowałem dźwięk na „mp3” Creative Zen Stone (wcześniej przeciętny Medion) i znowu uzyskałem podobną różnicę jakościową. Raczej nie jestem „superwychywytywaczem dźwięku” jednak przez te parę lat pracy na muzyce potrafię rozróżnić takowe niuanse.

Cena i specyfikacja Polk Audio UltraFit 3000 w sklep.RMS.pl

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym testem słuchawek Polk Audio UltraFit 3000

słuchawki sportowe

Polk Audio UltraFit 3000 test Brodniczanin Biega

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - Słuchawki do biegania