Definitive Technology Cube - test

Bezprzewodowy głośnik Bluetooth Definitive Technology Cube to tegoroczna, letnia nowość produktowa. Głośnik, który ma nam służyć przede wszystkim jako przenośny umilacz letnio-jesiennych chwil, spędzonych w domu lub na dworze. 

Definitive Technology Cube

Definitive Technology Cube - test

autor: Redakcja RMS.pl

Dla kogo przeznaczony jest ten produkt? Trudno odpowiedzieć na to pytanie. Głośnik ma wszechstronne zastosowanie, zarówno w domu, jak i na świeżym powietrzu. Latem możemy go zabrać ze sobą na wczasy: na plażę i nad jezioro, do kajaków czy na łódkę. Możemy z niego korzystać w altankach, podczas grilla, w domkach narzędziowych, garażach i warsztatach. Jesienią znajdzie zastosowanie podczas prac porządkowych w ogrodzie. Zimą może umilić nam chwile spędzone przy kominku, a wiosną sprawdzi się przy koszeniu trawnika lub podczas spotkań na mieście ze znajomymi. Zastosowań jest tak wiele, że jedynie posiadanie telefonu, tabletu lub innego urządzenia wyposażonego w Bluetooth lub gniazdo mini jack ogranicza jego użycie. To nie jest zabawka na dwa czy trzy użycia. Wszechstronność Cube'a sprawi, że będziemy czerpać radość w każdej chwili użytkowania, nawet podczas codziennej pracy przy laptopie.

Definitive Technology Cube

Zawartość opakowania i budowa Cube'a Po otwarciu opakowania na początku znajdziemy zachętę do internetowej rejestracji produktu na stronie producenta. Dzięki temu co miesiąc mamy szansę na wygranie subwoofera Definitive ProSub 800 o wartości około 1900zł. Dlaczego by z tego nie skorzystać? Następny punkt to instrukcja obsługi, która w łopatologiczny, obrazkowy sposób przedstawia działanie każdej funkcji głośnika, kabel zasilający oraz kabel mini jack. W pudełku został już tylko sam głośnik opakowany bardzo grubą styropianową wytłoczką – jej ilość sprawia, że o transport urządzenia możemy być spokojni.
Sam głośnik to 20 centymetrowy sześcian zbudowany z dbałością o szczegóły. Dość ciężki, ale wciąż kompaktowy. W dobrej jakościowo plastikowej obudowie producent zmyślnie osadził dwa wgłębienia, które z powodzeniem wykorzystamy do jego transportu. Jedno z nich pełni zarazem funkcję bas refleksu co może dawać przyjemne wrażenie większego basu. To jednak sprawdzimy za chwilę.
Wewnątrz Cube'a producent umieścił 5 głośników średniowysokotonowych o średnicy 1,25 cala oraz jeden głośnik niskotonowy o średnicy 5,25 cala co pozwoliło na osiągnięcie częstotliwości 50 Hz – 20 kHz. Zasięg sygnału Bluetooth wynosi 10 metrów.

Definitive Technology Cube

Odsłuch i funkcje głośnika Przed przystąpieniem do odsłuchu Definitive Cube'a musimy podpiąć go do prądu albo go naładować. Według zapewnień producenta ładowanie tej konstrukcji trwa trzy godziny od stanu całkowitego rozładowania do pełnego naładowania. Po tej czynności bateria ma wystarczyć na około 8 godzin odsłuchu.
Kolejny krok to podpięcie urządzenia nadającego sygnał. Możemy to zrobić korzystając z funkcji Bluetooth i szybkiego parowania urządzeń NFC lub kabelka mini jack. Ja podpinam się przez Bluetooth wykorzystując NFC.
Na początek coś spokojnego. Delikatny jazz, niski poziom mocy. Głośnik gra bardzo poprawnie, z klasą. Bas nie dominuje, tak jak w części podobnych konstrukcji innych producentów. Równe, przyjemne brzmienie głośnika obrazowane jest świetną przestrzennością. Dźwięk niesie się po całym pomieszczeniu niczym mniejszy zestaw stereofoniczny.

Definitive Technology Cube

głośnik bluetooth sklep rms.pl

Zmieniamy gatunek na coś mocniejszego. Rockowe gitary, szybki bas – kolejne miłe zaskoczenie. Tam, gdzie ma być power, faktycznie go dostajemy. Bas jest niesamowicie głęboki, potężny i precyzyjny. Cube zaskakuje głośnością - gwarantuję, że w średniej wielkości salonach poradzi sobie z nagłośnieniem mniejszej imprezy w gronie znajomych i przyjaciół.
Zainspirowany zapasem mocy i niewykorzystanym potencjałem głośnika pojechałem z córką na plażę. Spory zalew, ciepłe powietrze, kilka grillujących rodzin – pora umilić plażowiczom czas. Na początku nieśmiałe rozkręcanie głośności, spokojniejsze nurty. Nie wzbudzając zainteresowania delektujemy się przyjemnym dźwiękiem. Wraz z upływem mijających godzin plaża się wyludnia, głośnik dalej gra a telefon przejawia pierwsze objawy rozładowania. Podpinam go zatem kabelkiem do głośnika – telefon się ładuje a my słuchamy dalej. Z racji, że na plaży została już tylko garstka osób, podkręcamy moc do 80-90%. Momentalnie wszyscy ludzie rozproszeni wokół zalewu w jednej chwili kierują wzrok na mnie i na dziecko doszukując się zapewne kolumn estradowych. Powiem uczciwie, że sam się nie spodziewałem takiego efektu – Cube zagrał bardzo głośno i wyraźnie. To, co sprawiło dobre wrażenie w pomieszczeniach, pozostało i na świeżym powietrzu. Bas jest nie tylko słyszalny ale i odczuwalny całym ciałem, wygrywane dźwięki czytelne i transparentne i ta niesamowita przestrzenność, która teraz już niosła dźwięki po całej plaży.

Definitive Technology Cube

Oczywiście głośny odsłuch w miejscu publicznym nie mógł trwać długo, ale ta chwila wystarczyła, żeby w moim kierunku podążały dwie osoby zainteresowane tematem. „A co Pan tam ma?”. Głośnik przenośny z wbudowanym akumulatorem. Wystarczy naładować go w domu, by cieszyć się muzyką przez kilka dobrych godzin. Nowość na naszym rynku. 15 minut później głośnik był już zapakowany w karton, a ja przekazywałem go w ręce nowego nabywcy – Pana Janusza z Sopotu, który wraz z żoną spędzał na Podlasiu wakacje w pobliskiej agroturystyce. „Szef się ucieszy!” - pomyślałem. Niestety, ja byłem smutny, jak dziecko, któremu zabrano najlepszą zabawkę. Do końca urlopu czegoś mi brakowało – teraz już wiem, co sam muszę kupić.
Najlepszym podsumowaniem będzie to, o czym pisałem już na wstępie – niesamowita funkcjonalność. Aż się nie spodziewałem, że muzyka może mi towarzyszyć w aż tylu sytuacjach. Osoby, które nie miały styczności z głośnikami przenośnymi natychmiast odkryją ich wszechstronność, a ci, którzy z nich na co dzień korzystają zachwycą się jakością Definitive CUBE'a. Faktycznie jest co wychwalać. Perfekcja wykonania i perfekcja grania. Warto się przekonać.

Cena i specyfikacja Definitive Technology Cube w sklepie RMS.pl

Definitive Technology Cube

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - Głośniki przenośne

<