JBL Xtreme czy Cambridge Audio Yoyo S? Porównanie głośników przenośnych Bluetooth

JBL Xtreme i Cambridge Audio Yoyo S to dwa odmienne podejścia do bezprzewodowych głośników Bluetooth, jednak oba są częstymi wyborami podczas zakupów tego typu urządzeń do domu. Jakie są różnice, jakie punkty wspólne i na które urządzenie warto zwrócić większą uwagę? Podpowiadamy!

Budowa
Już na pierwszy rzut oka widać różnicę w przeznaczeniu obu produktów. JBL Xtreme to głośnik typowo wakacyjny. Jest odporny na zachlapania, więc używanie go w deszcz nie będzie przeszkodą. Głośnik posiada uchwyty, które pozwalają na noszenie go na pasku - prawie jak torebkę. Urządzenie posiada również niewielkie nóżki, które umożliwiają mu stabilne umiejscowienie.

JBL Xtreme w RMS.pl

Cambridge Audio Yoyo S to urządzenie przenośne, ale do zastosowań wewnątrz pomieszczeń. Sugeruje to już nawet użyty materiał - zastosowana wysokiej jakości wełna Marton Mills prezentuje się elegancko i gustownie. Głośnik stanowi zatem wyjątkowy dodatek do wystroju szykownego wnętrza.

Przetworniki
Pora przyjrzeć się przetwornikom zastosowanym w omawianych konstrukcjach. Obaj producenci nie zdradzili szczegółowych wymiarów głośników. Znamy jedynie ich ilość: JBL Xtreme posiada 2 głośniki wysokotonowe i 2 średnioniskotonowe, za to Cambridge Audio Yoyo S posiada dwa głośniki szerokopasmowe, 1 subwoofer oraz membranę pasywną, co ma za zadanie poprawić przetwarzanie najniższych częstotliwości.

Cambridge Audio YOYO S

Brzmienie
Użytkownicy tego typu urządzeń nie oczekują od nich doskonałej lokalizacji źródeł pozornych czy wysublimowanej góry pasma. Dźwięk powinien jednak charakteryzować się przede wszystkim spójnym brzmieniem o przyjemnej barwie.

JBL Xtreme już od początku pozytywnie zaskakuje. Brzmienie jest dynamiczne, lekko ocieplone. Bas jest dość wyraźnie zaznaczony, jednak nie ekstremalny, jak mogłoby to wynikać z nazwy urządzenia.

Cambridge Audio Yoyo S to konstrukcja niepozorna tylko z wyglądu. Niewielkich rozmiarów urządzenie bardzo dobrze radzi sobie z odtwarzaniem niskich częstotliwości. Yoyo S robi to z brytyjską gracją. Niskie tony nie górują nad resztą pasma jak ma to miejsce w przypadku JBL Xtreme. Co ważne, generowanie niskich częstotliwości odbywa się bez rezonansów obudowy czy niepotrzebnych dudnień. Średnica jest wyraźnie zaznaczona. Dialogi brzmią czytelnie i klarownie. Góra pasma jest żywa i energetyczna.

JBl Xtreme w RMS.pl

Funkcjonalność

Oba głośniki umożliwiają przesyłanie dźwięku bezprzewodowo poprzez Bluetooth oraz przewodowo dzięki wbudowanemu wejściu AUX. Zarówno Yoyo S, jak też Xtreme posiadają wbudowany mikrofon i mogą być wykorzystane jako zestaw głośnomówiący. Cambridge Audio Yoyo S posiada 1 port USB, JBL Xtreme - 2 porty. Służą one do ładowania urządzeń mobilnych. W obu urządzeniach nie ma jednak możliwości podłączenia pendrive jako źródła dźwięku. Ciekawą funkcją w przypadku Cambridge Yoyo S jest możliwość sterowania gestami.

Cambridge Audio YOYO S w RMS.pl

Bateria

Oba urządzenia posiadają wbudowany akumulator. JBL Xtreme posiada akumulator o pojemności 5000 mAh. Według deklaracji producenta wystarcza to na słuchanie muzyki do 15 godzin.

W przypadku Cambridge Audio Yoyo S producent nie podał pojemności baterii, ale wiemy, że pozwala ona na słuchanie muzyki do 14 godzin.

Podsumowanie

JBL i Cambridge Audio stworzyło zupełnie odmienne produkty do zastosowań przenośnych, co wynika z nieco innego przeznaczenia obu konstrukcji. JBL to głośnik do zastosowań rozrywkowych – na grilla, basen czy spacer na świeżym powietrzu. Yoyo S to natomiast elegancko wykonany głośnik do zastosowań domowych. Przeznaczony jest dla osób, które nie dysponują budżetem pozwalającym na zakup zestawu stereo, bądź nie mają wystarczającej ilości miejsca, a chcą cieszyć się dźwiękiem dobrej jakości. Warto wiedzieć, że zarówno Cambridge Audio jak i JBL, oferują podobne do przedstawionych konstrukcje w innych rozmiarach i cenach, dzięki czemu każdy możne znaleźć i dopasować głośnik idealny do swoich potrzeb i preferencji.

Cambridge Audio YOYO S w sklep.RMS.pl >> 

JBL Xtreme 2 w sklep.RMS.pl >>

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - Głośniki bezprzewodowe

Cambridge Audio RMS.pl