Cambridge Audio Stream Magic 6 test, recenzja, opinie

Cambridgowski odtwarzacz sieciowy Stream Magic 6 zdobył kolejną nagrodę! Tym razem o wyróżnienie pokusił się magazyn „Hi-Fi News & Record Review”, jedno z najstarszych i najważniejszych pism audio na świecie.    Cambridge Audio Stream Magic 6

Nagroda "Hi-Fi News HIGHLY Commended" jest tym cenniejsza, że wynika z testu porównawczego z innymi odtwarzaczami sieciowymi w tej kategorii cenowej. O wygranej Stream Magica 6 zdecydowały przede wszystkim: funkcjonaność, brzmienie i świetne rezultaty pomiarów.

Cambridge Audio Stream Magic 6

Średni stosunek sygnału do szumu określono na wybitne 112 decybeli. Zniekształcenia wahały się od rewelacyjnych 0.00040% THD do bardzo dobrych 0.0020% THD. Odchylenia przy pomiarze zakresu częstotliwości nie wyszły poza zakres -0.23dB w pasmie do 20.000Hz. Stream Magic 6 jako jeden z niewielu odtwarzaczy pokazał genialny stosunek ceny do jakości w odtwarzaniu plików po sieci ethernet. Parametry jitter plików odtwarzanych przez LAN określono jako "excelllent price/performance".

Cambridge Audio Stream Magic 6

odtwarzacze sieciowe sklep.rms.pl

Kolejne update'y oprogramowania sprawiły, że Stream Magic 6 obsługuje w gapless dowolne pliki, dodano także obsługę ALAC. Funkcjonalnoćć obejmuje także asynchroniczne wejście USB dla PC-Audio z dedykowanym sterownikiem Audio Class 2. CA posiada także standardowy moduł Wi-Fi, a za dopłatą istnieje możliwość rozszerzenia funkcjonalności o moduł Bluetooth.

Cambridge Audio Stream Magic 6

W między czasie CA nie zasypywał gruszek w popiele i wypuścił dwie darmowe aplikacje na smartfony Apple oraz Android, których działanie określono na bardzo dobre.

Cambridge Audio Stream Magic 6

W brzmieniu Stream Magica 6 podkreślono dwa elementy: znakomitą scenę oraz mocny stabilny bas. Całość sprawia wrażenie bardzo dobrze kontrolowanego dźwięku z wysokim poziomem detali i tekstur poszczególnych barw. Zwrócono także uwagę, że Stream Magic 6 gra blisko poziomu znacznie droższych odtwarzaczy Moon. Trudno o lepszą rekomendację w kategorii jakość/cena.   Cena i specyfikacja Cambridge Audio Stream Magic 6  

Cambridge Audio Stream Magic 6  

<