Musical Fidelity Merlin System z gramofonem RoundTable - test, recenzja, opinie

System stereo Musical Fidelity Merlin 1 został w ubiegłym tygodniu opisany przez Michaela Sawh z portalu TrustedReviews. Autor zwraca uwagę, że produkt brytyjskiego producenta świetnie wpasowuje się w obecną sytuację na rynku, kiedy obok ogromnej popularności źródeł cyfrowych następuje wzrost sprzedaży winyli.

Musical Fidelity Merlin System - test, recenzja, opinie

Zestaw przygotowany jest na odbiór muzyki z wyjątkowo szerokiej palety źródeł: od czarnej płyty do bezprzewodowego przesyłu danych. Cyfrowy wzmacniacz ze streamerem Bluetooth aptX odtworzy muzykę w wysokiej rozdzielczości ze smartfonów i tabletów. (…) Gramofon RoundTable z napędem paskowym polakierowany jest błyszczącym, czerwonym lakierem. To największy element zestawu, mierzący 482cm i ważący 6kg. Dla zwolenników bardziej stonowanej estetyki dostępna jest jeszcze konserwatywna, czarna wersja, ale przykuwająca uwagę czerwień na pewno nada zestawowi bardziej wyrazistego charakteru. (…)

Musical Fidelity Merlin System - test, recenzja, opinie

Kolejnym elementem są 2 głośniki o eliptycznym kształcie, wykończone tym samym czerwonym połyskiem. To całkowicie metalowa konstrukcja, z maskownicami, przez które można zobaczyć elementy głośników wewnątrz obudowy. Sztywne podstawki pewnie utrzymują je w miejscu i pozwalają na zarówno pionowe, jak i poziome umiejscowienie – w zależności od posiadanego miejsca. Przetworniki drobnych kolumn wykonano w technologii BMR (balanced mode radiator), tej samej, która znana jest z nowej serii Cambridge Audio Aero. Zapewniają one niski poziom zniekształceń, pasmo przenoszenia i czystą, dynamiczną jakość dźwięku.

Musical Fidelity Merlin System - test, recenzja, opinie

Największe wrażenie na recenzencie zrobił jednak odsłuch za pośrednictwem gramofonu. Po opuszczeniu igły na płytę, znajdziemy mnóstwo ciepła. Scena jest szeroka, zaś bas nie przygniata, dlatego miłośnicy winyli będą wniebowzięci. Gramofon popisał się, odtwarzając „Random Access Memories” Daft Punk i „Nothing Has Changed” Davida Bowiego, prezentując to, co najlepsze w zarówno starszych, jak i nowych nagraniach. Złego słowa też nie napisano o wzmacniaczu, który jest świetnie dopasowany do kompaktowych, ale zaskakująco mocnych głośników. (…) Odsłuch przez Bluetooth za pośrednictwem Spotify i Tidala przy użyciu różnorodnych źródeł – z Samsungiem Galaxy S6 i MacBookiem Air włącznie – ukazał mnogość detali. Po podłączeniu wysokiej klasy słuchawek robi się jeszcze ciekawiej.

gramofony sklep rms.pl

Merlin jest systemem o dość umiarkowanej cenie, zważywszy na jakość poszczególnych elementów zestawu. Musical Fidelity, na co zwraca uwagę również Sawh, trafił w lukę na rynku, która może zainteresować bardzo różnorodnych klientów.

Cena i specyfikacja Musical Fidelity Merlin System z gramofonem RoundTable w sklepie RMS.pl

Musical Fidelity Merlin System - test, recenzja, opinie

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - Gramofon