Test Musical Fidelity MX-VYNL - referencja i wzorzec w swojej klasie


Tak mocny i jednoznaczny wniosek stawia autor bloga Stereo i kolorowo, który z trudem rozstał się z przedwzmacniaczem z nowej serii MX od Musical Fidelity.Podobnie jak w teście MX-VYNL pochwałom nie było końca. Kunszt inżynierów Musical Fidelity z założycielem na czele osiągnął nowy poziom. Zacznijmy od wyglądu: „Urządzenie prezentuje się fantastycznie, bardzo pozytywne wrażenie wywiera aluminiowa obudowa i front w kolorze świetlistej satyny”.
Przedwzmacniacz nie będzie więc zwracał zbędnej uwagi, ale przy jego wykonaniu nie oszczędzono w żaden sposób. Szczególną uwagę Autor poświęca gniazdom:
„To wysokogatunkowe, w pełni złocone gniazda wyglądające jak jubilerska konfekcja audio wzięta prosto z urządzeń referencyjnych”.


Musical Fidelity MX-VYNL – w pełni zbalansowany i regulowany

Niemniej zachwytów pada pod adresem nawet zacisku uziemienia. Ale nie to stanowi o prawdziwej sile przedwzmacniacza. Jak zauważa Autor, Musical „oferuje brzmienie esencjalne, głębokie, barwne oraz nasycone, z odczuwalnym przybliżeniem, masą i strukturą tonalną, a także z delikatnym ociepleniem. Jednak ogół dźwięku jest bardzo transparentny, czysty i naturalny”.

Musical Fidelity MX-VYNL – w pełni zbalansowany i regulowany Autor długo rozwodzi się nad tym, jak przedwzmacniacz potrafi wzmacniać każdy dźwięk, dodawać mu obciążenia, ubarwiać a przy tym zachowując bardzo wysokie tempo, artykulację. I znowu nie oznacza to braku płynności, harmonii i polotu:
„Nie jest to surowe i kliniczne granie typowe dla wielu odtwarzaczy płyt kompaktowych, dźwięk nie jest rysowany technicznie, szorstko, czy laboratoryjnie”

a z drugiej strony: „Jest w nim miła miękkość i elastyczność, choć nadal w granicach stuprocentowej precyzji, optymalnej selektywności, a także spektakularnej dynamiki i energii”

Podsumowując? „Bezkompromisowa rekomendacja!
Mam wrażenie, że w niedalekiej przyszłości Musical Fidelity MX-VYNL zagości u mnie na stałe jako przedwzmacniacz odniesienia. Referencja i wzorzec w swojej klasie”Pełna recenzja Musical Fidelity MX-VYNL w Stereo i Kolorowo
Cena i specyfikacja Musical Fidelity MX-VYNL w sklep.RMS.pl
Gramofony w sklep.RMS.pl
Audiofilskie płyty winylowe w sklep.RMS.pl