Pioneer N-50A - test. recenzja, opinie

W serwisie What Hi-Fi? pojawiła się obszerna recenzja sieciowego odtwarzacza strumieniowego Pioneer N-50A. Zapraszamy Państwa do przeczytania tłumaczenia jej fragmentów.

Pioneer N-70A, Pioneer N-50A

"N-50A to solidnie zbudowana metalowa skrzynka, która na pierwszy rzut oka wyglada na sprzęt wysokiej klasy. Nowoczesny, minimalistyczny front wykonany z aluminium malowanego proszkowo robi świetne wrażenie. Kolorowy wyświetlacz LCD - zapewne skopiowany z wcześniejszej wersji N-50 - zmieszczono na 3.5 cala. Dostępne są dwie wersje wykończenia, srebrna i czarna.

Odtwarzacz współpracuje z szeregiem źródeł. Certyfikacja DLNA oznacza, że w mgnieniu oka połączy się z urządzeniami sieciowymi, od serwerów NAS do smartfonów. Port USB-A pozwala z kolei na odgrywanie muzyki z iPodów i iPhone'ów, podobnie jak z dysków twardych i pendrive'ów.

Wejście USB-B pozwala z kolei na podłączenie do komputera. Odtwarzacz obsługuje Spotify Connect i radio internetowe, a użytkownicy Apple ucieszą się z Airplay. A jeśli to jeszcze za mało, na tylnym panelu znajdziemy cyfrowe wejścia optyczne i koaksjalne. Dodatkowe rozszerzenia umożliwiają obsługę wi-fi i Bluetoth.

  Pioneer N-70A, Pioneer N-50A

Lista obsługiwanych formatów plików jest długa: MP3, LPCM, WAV, WMA, AAC, Apple lossless, FLAC, AIIF i DSD. Audio w wysokiej rozdzielczości? Żaden problem. To cacko radzi sobie z 32-bit/192kHz (lub 5.6mHz przy DSD). N-50A wyciąga całkiem sporo ze wszystkiego, co mu się poda.

To, co naprawdę imponuje to brzmienie. Najwyższe rejestry błyszczą (są pewne i dobrze kontrolowane, ale nigdy nie brzmią za ostro), podczas gdy średnie pasmo jest zwarte i szczegółowe. Basowe tony brzmią krzepko, ale nie brutalnie. Równowaga tonalna osiągana jest z łatwością. Żywe, porywające brzmienie, bezbłędność rytmiczna i płynna dynamika idą w parze z ekspresywnymi wokalami.

odtwarzacze strumieniowe sklep rms.pl
Jeśli lubicie bawić się z trybami przetwarzania dźwięku, dobrze trafiliście. "Hi-bit32 audio processing" próbuje nadać sygnałom cyfrowym bardziej analogową formę. Upsamling z kolei zwiększa częstotliwość próbkowania do 192kHz.  

Pioneer N-50A - test. recenzja, opinie

Pioneer N-50A to sukces marki. Jeśli rozglądacie się za sieciowym odtwarzaczem audio w rozsądnej cenie, nie szukajcie dalej. To utalentowane urządzenie, skrywające całe mnóstwo asów w swoich pojemnych rękawach. Jesteśmy nim absolutnie zachwyceni."

Cena i specyfikacja Pioneer N-50A w sklepie RMS.pl

Pełen tekst recenzji w serwisie What Hi-Fi?

Pioneer N-70A, Pioneer N-50A

<