HiFiMAN EF-6 i HE-6 - test, recenzja, opinie

"Przychodzi taki moment w życiu melomana, audiofila, wielbiciela bezkompromisowej jakości, kiedy musi dokonać wyboru, zdecydować się na coś, co – nazwijmy to umownie – będzie stanowiło system docelowy, coś z „czym będzie żyć”. O tym, jak taki moment przyszedł w życiu recenzenta audio, pisze Antoni Woźniak z serwisu HD Opinie.

HiFiMAN HE-6 i EF-6

"Przychodzi taki moment w życiu melomana, audiofila, wielbiciela bezkompromisowej jakości, kiedy musi dokonać wyboru, zdecydować się na coś, co – nazwijmy to umownie – będzie stanowiło system docelowy, coś z „czym będzie żyć”, będzie TYM zestawem, sprzętem który zostanie, który nie będzie ofiarą ciężkiej, niektórzy powiedzą nieuleczalnej choroby „audiofilia nervosa” drenującej portfel, często uniemożliwiającej skupienie się na tym co najważniejsze (na słuchaniu muzyki), przypominającej beznadziejną pogoń za ciągle uciekającym króliczkiem. (...) Ten zestaw, to połączenie według mnie może być dokładnie tym, co dla melomana, audiofila, wielbiciela bezkompromisowej jakości stanowi ideał."

HiFiMAN HE-6 i EF-6

W sprzęcie audio czymś normalnym, na miejscu, wielokrotnie spotykanym, znajdującym potwierdzenie w rzeczywistości jest dopasowanie, synergia produktów wywodzących się od tego samego producenta, firmowych rozwiązań, które niejako z definicji (ale i w praktyce!) stanowią synergetyczne zestawienie. Tutaj to twierdzenie nie tylko znajduje potwierdzenie, ale może stanowić według mnie wzorcowy przykład dopasowanych do siebie (idealnie) elementów, które razem tworzą SYSTEM.

HiFiMAN HE-6 i EF-6

W przypadku zestawu HE-6 & EF-6 mamy do czynienia z najbardziej prawdziwym, namacalnym, kompletnym przekazem muzyki jaki miałem okazję usłyszeć. To jest coś, co w mojej ocenie definiuje to, co można uzyskać nakładając coś na uszy. Jest to brzmienie swobodne, organiczne, to spektakl który rozgrywa się – no właśnie – niekoniecznie w naszej głowie, a przed nami. (...) Tutaj nie analizujemy czy dół jest ok, czy średnica jak trzeba, czy góra nam się gdzieś nie chowa. Nie, tutaj nie ma o tym mowy, bo całość pasma, każdy element jest NA SWOIM MIEJSCU.

słuchawki nauszne sklep rms.pl
Cóż, pozostaje mi tylko przyznać najwyższe wyróżnienie topowemu systemowi słuchawkowemu HiFiMANa. To nie jest rzecz dla każdego, to nie jest wcale najlepsze rozwiązanie dla osoby, która lubi słuchać muzyki ze słuchawkami na uszach. To jest kres poszukiwań, ideał dla kogoś, kto ma czas (ważne!), ma odpowiednie źródła (bardzo ważne!), ma takie, a nie inne potrzeby (zaangażowanie, skupienie) aby docenić, w pełni wykorzystać potencjał jaki oferuje tandem HE-6 & EF-6."

Przeczytaj cały tekst recenzji w serwisie HD opinie

Cena i specyfikacja zestawu HiFiMAN HE-6 + EF-6 w sklepie RMS.pl HiFiMAN HE-6 i EF-6

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - Słuchawki