Słuchawki dokanałowe - ranking RMS.pl i Ceneo.pl

 
Słuchawki dokanałowe - ranking RMS.pl i Ceneo.pl
Autor: zespół RMS.pl

 

W chwili obecnej słuchawki stanowią jeden z charakteryzujących się najwyższą sprzedażą segmentów rynku audio. Z tej okazji zdecydowaliśmy się na przygotowanie zestawienia – drogowskazu, mówiącego o trendach sprzedażowych i ogólnej jakości brzmienia.

Poprosiliśmy specjalistów z serwisu Ceneo.pl, jednej z najpopularniejszych porównywarek cenowych o wybór 10-ciu najlepiej sprzedających się modeli w trzech kategoriach słuchawek: dokanałowe, nauszne przewodowe oraz nauszne bezprzewodowe. W odpowiedzi zespół RMS.pl przygotował swoją listę rekomendowanych, najpopularniejszych słuchawek w tych samych kategoriach. Dziś zapraszamy na zapoznanie się z najlepszymi dokanałówkami – zdaniem specjalistów z Ceneo.pl i RMS.pl. Zapraszamy!

II część zestawienia - słuchawki nauszne do 500zł
III część zestawienia - słuchawki nauszne powyżej 500zł
IV część zestawienia - słuchawki bezprzewodowe

Najpopularniejsze słuchawki według zespołu RMS.pl:
 

1. HiFiMAN RE-400

                   HiFiMAN RE-400
Najpopularniejszy model w bogatej ofercie HiFiMANA – firmy słynącej z produkcji audiofilskich słuchawek opartych na przetwornikach elektrostatycznych, uznawanych przez wielu za najlepsze słuchawki na świecie. Dzięki niskiej impedancji i wysokiej skuteczności są w stanie współpracować ze wszystkimi smartfonami, tabletami i innymi urządzeniami przenośnymi. Znakomite brzmienie charakteryzuje się neutralnością oraz dużą detalicznością i dokładną reprodukcją wokali.


2. HiFiMAN RE-300h

               HiFIMAN RE-400
Kolejne w zestawieniu „pchełki” HiFiMANa potwierdzają wysoką pozycję i doświadczenie producenta w konstrukcji słuchawek. Oferowane są w trzech wersjach: ze sterowaniem do urządzeń Apple, Android oraz uniwersalnej, dla dowolnych odtwarzaczy MP3/MP4 oraz pozostałych urządzeń przenośnych z wyjściem słuchawkowym. Okablowanie z miedzi OCC zapewnia wysoką jakość przewodzonego sygnału. Słuchawki charakteryzują się też wysoką ergonomią – można je umiejscowić w uchu na dwa sposoby. Pod względem brzmieniowym przypominają wyższy model. Delikatnie łagodzą wysokie tony, umiejscawiając z przodu partie wokali. Całość wsparta jest ciepłym, dobrze kontrolowanym basem.

3. MEE Audio X1

               MEE Audio X1

MEE Audio X1 to najtańsza propozycja w naszym rankingu. Za nieco ponad 100 zł otrzymujemy słuchawki z opatentowanym systemem mocowania, który sprawia, że nawet podczas intensywnego wysiłku fizycznego doskonale trzymają się w uchu.

X1 posiadają wbudowany pilot i mikrofon, dzięki czemu możemy sterować odtwarzaniem muzyki oraz przełączać utwory bez konieczności wyjmowania telefonu z kieszeni. Z racji tego, że X1 to typowe słuchawki sportowe, również charakter brzmienia został nastawiony na dynamikę. Dźwięk posiada uwydatnione najniższe rejestry. Pomimo niewielkich przetworników bas schodzi nisko i jest naprawdę mocny. Co ciekawe, słuchawki dobrze radzą sobie również z reprodukcją średnich tonów. Dzięki temu wokale brzmią czysto i wyraźnie.

4. Mee Audio X5 G2

   

Słuchawki sportowe powinny być przede wszystkim wygodne i dobrze trzymać się w uszach. MEE Audio, mając już spore doświadczenie w produkcji słuchawek dokanałowych postanowił stworzyć słuchawki przystosowane do osób uprawiających aktywność fizyczną.

Dzięki udoskonalonemu systemowi mocowania w uchu oraz łączności bezprzewodowej producentowi udało się stworzyć niezwykle udany model. Przystępna cena sprawiła, że MEE Audio X5szybko zyskały popularność wśród osób lubiących aktywność fizyczną.

5. MEE Audio M6 2018

     MEE Audio M6 2018

MEE Audio M6 2018 to czwarta generacja popularnego modelu dokanałówek. Kalifornijski producent po raz kolejny udowodnił, że zna się na tego typu słuchawkach. M6 wyposażone zostały standardowo w 6 par gumek dokanałowych, dzięki czemu każdy dobrze dopasuje je do kształtu kanału słuchowego.
Brzmienie jest wyraziste z solidnym basem. Dochodzi do tego dobra dynamika, co sprawia, że są to idealne słuchawki na trening.Najlepiej sprzedające się słuchawki dokanałowe według Ceneo.pl:

1.Brainwavz Delta

          Brainwavz Delta
Dokanałówki Brainwavz cieszą się dużą popularnością wśród fanów muzyki, o czym świadczą liczne rekomendacje na forach oraz entuzjastyczne opinie użytkowników. Metalowe obudowy z kolorowymi wstawkami w połączeniu dają solidny, stylowy wygląd. Pod względem brzmieniowym Delta stawiają na wyjątkowo dopracowany bas, szczególnie jak na słuchawki w tej – dość przecież niewysokiej – klasie cenowej. Do tego cechują się bardzo niską awaryjnością, co jest szczególnie ważne w przypadku słuchawek dokanałowych, przenoszonych często w kieszeniach, nie zawsze z uwzględnieniem zaleceń BHP.  Słuchawki występują w dwóch wersjach - kompatybilnej z Android albo iOS.2. Shure SE 215

       Shure SE 215
Podstawowy model z serii dokanałówek Shure SE, wybudowany w konstrukcji typu Sound Isolating™. Miękkie i elastyczne wkładki w połączeniu z tym systemem pozwalają na izolacjędo 90% hałasów pochodzących z zewnątrz. Wytrzymały odłączany przewód wzmocniony kevlarem gwarantuje bezpieczeństwo podczas przełączania i transportu. Zakończono go pozłacanym wtykiem MMCX wyposażonym w specjalną blokadę zatrzaskową, która pozwala na obrót o 360 stopni. Mikroprzetworniki dynamiczne dostarczają ciepłego, szczegółowego brzmienia dobrze wypełnionego basem.


3. SoundMAGIC E10 

     
E10 to udoskonalony, poprawiony model dobrze znanego PL11. Solidne, dobrze wykonane słuchawki o metalowej obudowie pokrytej błyszczącym lakierem. W zestawie znajdziemy 3 wymienne standardowe wkładki oraz 1 model wkładek bi-flange. Produkt występuje w trzech interesujących wersjach kolorystycznych: fioletowej, czerwonej i żółtej. Dzięki niebieskiemu i czerwonemu zaznaczeniu łatwo rozpoznamy prawy i lewy kanał. Precyzyjne brzmienie, dynamiczny i nisko schodzący bas oraz nieznacznie ocieplone wokale wciąż, jak widać, znajdują wielu zwolenników.


4. Philips SHE3590 

    
Najtańsze słuchawki w prezentowanym zestawieniu, co też z pewnością niebagatelnie wpływa na ich popularność. Drobne, również bardzo kompaktowe, niestety, z bardzo cienkim kablem, zapewne podatnym na przerwania – stąd warto uważać. Słuchawki są dostępne w bardzo szerokiej ofercie kolorystycznej, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie. Podstawowym, wyróżniającym się elementem brzmienia jest ciepły, wyraźnie zaznaczony bas.

W przyszłym tygodniu kolejna odsłona zestawienia - a w niej przewodowe słuchawki nauszne. Zapraszamy!

sluchawki douszne

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - Słuchawki