Słuchawki nauszne powyżej 500zł - ranking RMS.pl i Ceneo.pl

 
Słuchawki bezprzewodowe - ranking RMS.pl i Ceneo.pl
Autor: zespół RMS.pl

 

Zobacz także:
Słuchawki nauszne do 500zł

Słuchawki bezprzewodowe


Najpopularniejsze słuchawki nauszne powyżej 500zł według zespołu RMS.pl:
 

 

1. HiFiMAN Editon S

Amerykański HiFiMAN od początku swojego istnienia skupia się na produkcji magnetostatycznych (ortodynamicznych, planarnych) charakteryzujących się typową konstrukcją – cienkimi, płaskimi (planarny oznacza właśnie płaski) z napylonymi ścieżkami. Tymczasem Edition S są jedynymi w ofercie firmy słuchawkami dynamicznymi. Czy znaczy to, że należy spodziewać się po nich niższej jakości? Absolutnie nie. Edition S są przeznaczone dla osób, które szukają doskonałego dźwięku (recenzenci są zgodni – w tej cenie trudno o konkurenta)  w konstrukcji możliwej do wysterowania przez urządzenia przenośne, bez konieczności wydawania dodatkowych pieniędzy na cały system słuchawkowy. Charakterystyczny wygląd – duże muszle, takież poduszki (bardzo wygodne, nieściskające uszu), okrągłe zakręcane złącza na nausznicach. Brzmią – to chyba najlepsze słowo – dojrzale. Dźwięk jest ustabilizowany, przejrzysty, z głębokimi możliwościami w zakresie basu. Zasłużone pierwsze miejsce w kategorii słuchawek, które nie idą jeszcze w absolutny hi-end.


2. Musical Fidelity MF-200

Słuchawki nauszne powyżej 500zł - ranking RMS.pl i Ceneo.pl
Nowość na polskim rynku, szczególnie jeżeli porównamy staż MF-200 z innymi bohaterami rankingu. Przepięknie wykonane: obręcze dookoła aluminiowych muszli wykonano z prawdziwej skóry. Miękkie, perforowane poduszki nie uciskają głowy, pozwalając na długie sesje odsłuchowe. Całości dopełniają metalowe elementy, gruby pałąk i kolorowe oznaczenia poszczególnych kanałów. Zdjęcia mówią same za siebie. Pasywna izolacja nie jest stuprocentowa, ale to świadomy zabieg. Wystarczy do przenośnego użytku, łącząc klarowność odsłuchu i bezpieczeństwo. Brzmieniowo słuchawki wpisują się w audiofilską filozofię brytyjskiego producenta: naturalna, neutralna, a zarazem żywa i energetyczna reprodukcja dźwięku. Dają się łatwo wysterować nawet przez smartfony czy głośniki przenośne.

AKG K702

      Akg k702
Akg K702 to słuchawki zaprojektowane głównie z myślą o używaniu ich w profesjonalnych studiach nagraniowych. To z miejsca reguluje kilka istotnych cech konstrukcyjnych, jak np.  przenoszenia, solidna, wytrzymała budowa, bardzo dobra izolacja. Poduszki są na tyle duże, by uszy mogły się w nich zmieścić. Zgodnie ze studyjnymi standardami, można je z łatwością obracać. Bardzo skuteczne (105dB), co w wypadku K702 idzie w parze z bardzo dokładną kontrolą dźwięku oraz wysoką precyzją odtwarzania poszczególnych części pasma. Słuchawki posiadają duży zasięg brzmieniowy, na co z pewnością mają wpływ duże przetworniki wyposażone w magnesy neodymowe.

4. Grado SR80e

    Słuchawki nauszne powyżej 500zł - ranking RMS.pl i Ceneo.pl
Nie może być dobrego rankingu słuchawek nausznych bez Grado w czołówce, to jasne jak dwa plus dwa. Poprzednia edycja (oznaczona literą „i”) zyskała miano „Najlepszego przetwornika sygnału elektrycznego na dźwięk na świecie”. Dziś mamy HiFiMANA HE-300, więc sytuacja nieco się zmieniła – ale Grado ciągle pozostaje na szczycie. Muszle wykonano ze specjalnie opracowanego poliwęglanu SpaceBlack. Dzięki niemu pochłaniana jest nadwyżka energii i redukowane są impulsy pochodne, co owocuje bardziej przejrzystą barwą. Opracowano nową metodę utwardzania mahoniu z którego produkowane są muszle słuchawek, co zaowocowało zwiększonym stopniem redukcji podbarwień. Tradycyjna dla Grado budowa otwarta nie uległa zmianie, ponieważ dzięki niej uzyskiwana jest niespotykana jakość dźwięku oraz nadrzędna scena względem słuchawek zamkniętych.

5. MEE Audio Matrix3 AF68LL

   MEE Audio Matrix 3
Kolejny młodziak na liście. Matrix3, od niespełna roku obecne w sprzedaży w Polsce, zatrzymują przy sobie już na pierwszy rzut oka. Matrix 3 to w swojej cenie absolutnie najnowocześniejsze słuchawki bezprzewodowe na rynku. Wyposażono je w komplet dostępnych na rynku technologii: Bluetooth 4.0, aptX / AAC / aptX Low Latency. Dzięki połączeniu autorskich 40 milimetrowych przetworników wyposażonych w dedykowane wzmacniacze oraz cyfrowych kodeków aptX oraz AAC Matrix 3 oferują jakość dźwięku porównywalną do przewodowych słuchawek w podobnej cenie.

6. HiFIMAN Sundara

    HiFIMAN Sundara

Nowy model słuchawek nausznych HiFiMAN Sundara to kolejny krok w udoskonalaniu technologii planarnej, z której znany jest HiFIMAN. Według danych producenta nowa membrana jest aż o 80 procent lżejsza od tej zastosowanej w modelu HE-400. Jeśli chodzi o konstrukcję Sundara cechuje się bardzo dobrą jakością użytych materiałów oraz solidnością wykonania. W kwestii wyglądu producent postawił na minimalizm. W słuchawkach próżno szukać upiększeń czy efektownych dodatków.

Co ciekawe, mimo zastosowania przetworników planarnych Sundara dobrze radzi sobie z urządzeniami mobilnymi. Nie znaczy to, że po podłączeniu do telefonu pokażą szczyt swoich możliwości. Pełen potencjał Sundary wydobędziemy podłączając je do wzmacniacza słuchawkowego lub DAP-a.

Brzmienie jest lekko ocieplone, lecz zbliżone do neutralnego. Uwagę zwraca niezwykła precyzja i przestrzeń na poziomie dużo droższych konstrukcji. Recenzenci zwrócili też uwagę na konturowy i barwny bas, który zawsze jest dobrze kontrolowany.

7. HiFIMAN HE-400i

   HiFiMAN HE-400i

Model HE-400i zyskał dużą popularność dzięki zastosowaniu rozwiązań technicznych z dużo droższego modelu HE-560. Producent zastosował w słuchawkach system potrójnego pałąka, co znacznie zwiększyło komfort użytkowania. Dzięki zdobytemu doświadczeniu HiFiMAN postanowił wprowadzić ciekawe i innowacyjne rozwiązanie polegające na zastosowaniu asymetrycznych nausznic – zgodnie z budową ludzkiej głowy i uszu. Z przodu pady są nieco cieńsze niż w tylnej części.

Brzmienie HE-400i można określić jako niezwykle barwne i pełne harmonii. Zwraca uwagę łagodność przekazu, bas nie jest nachalny i dobrze współgra z resztą pasma.Najlepiej sprzedające się słuchawki powyżej 500zł według Ceneo.pl:

1. Beyerdynamic DT990 PRO

    Słuchawki nauszne powyżej 500zł - ranking RMS.pl i Ceneo.pl
Kolorystyka nie wychodzi poza paletę czerni i szarości. Producent umiejętnie połączył metalowe elementy i tworzywa sztuczne.
Brzmienie słuchawek jest żywe i bogate w detale. Stereofonia jest wręcz fenomenalna. Słuchawki pełnię możliwości pokazują po podłączeniu do dobrej jakości źródła dźwięku (wzmacniacza słuchawkowego czy DAP-a). Według opinii użytkowników DT990 PRO grają bardzo neutralnie, bez eksponowania konkretnej części pasma. Duży plus za klarowność dźwięku.

słuchawki nauszne


2. Audio-Technica ATH-M50x

   Słuchawki nauszne powyżej 500zł - ranking RMS.pl i Ceneo.pl
Odświeżona wersja modelu M50. Chciałoby się zapytać, co jeszcze można dodać? Faktycznie, niewiele. 2 proste – już nie spiralne – kable o długości 1.2m i 3m, kilka złotych. Oprócz tego producent podaje w specyfikacji, że cewka została wykonana z aluminium platerowanego miedzią, o czym nie było mowy w przypadku M50. Specyfikacja techniczna nie różni się od poprzedniego modelu, stąd można spodziewać się podobnej charakterystyki brzmieniowej.


 3. Sennheiser HD600

   Słuchawki nauszne powyżej 500zł - ranking RMS.pl i Ceneo.pl

Słuchawki Sennheisera błyszczą wśród konkurencji od wielu, wielu lat. Pomimo upływu czasu nadal mają sporo do zaoferowania - szczególnie konserwatywnym audiofilom. Ciepłe brzmienie o potężnej skali i dynamice to coś, czego wielu fanów pragnie, a w tej cenie wcale nie jest takie łatwe do dostania. 

4. Sennheiser HD 599

      Sennheiser HD 599
Charakterystyczna, pastelowa kolorystyka, nawiązująca klimatem do Hinge'ów Polka budzą skojarzenia ze złotymi latami audio. Czy też widzicie je obok staromodnego radio albo szafy grającej? Klimatu dodaje lakierowanie na wysoki połysk. Słuchawki w większości są wykonane z plastiku, na pałąku zastosowano piankę i prawdziwą skórę, co daje luksusowe wrażenie. Metalowa siatka za przetwornikami sygnalizuje, że mamy do czynienia ze słuchawkami otwartymi. Sennheiser HD599 oferują przestrzenny, szeroki dźwięk, jednak nie można im zarzucić słabej wydajności basowej. Brzmieniu nie brakuje dynamiki ani przyśpieszenia, a jednocześnie – zapewne dzięki otwartej konstrukcji i znakomitym materiałom – można spędzić w nich mnóstwo czasu, nie narzekając na niewygodę.

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - Słuchawki

<