Słuchawki bezprzewodowe - ranking RMS.pl i Ceneo.pl
Autor: zespół RMS.pl

Wybierz inny produkt z testu zbiorczego

Pozostałe urządzenia użyte w teście

 

Słuchawki nauszne powyżej 500zł - ranking RMS.pl i Ceneo.pl

 

Zobacz także:
Słuchawki nauszne do 500zł

Słuchawki bezprzewodowe


Najpopularniejsze słuchawki nauszne powyżej 500zł według zespołu RMS.pl:
 

 

1. HiFiMAN Editon S

Amerykański HiFiMAN od początku swojego istnienia skupia się na produkcji magnetostatycznych (ortodynamicznych, planarnych) charakteryzujących się typową konstrukcją – cienkimi, płaskimi (planarny oznacza właśnie płaski) z napylonymi ścieżkami. Tymczasem Edition S są jedynymi w ofercie firmy słuchawkami dynamicznymi. Czy znaczy to, że należy spodziewać się po nich niższej jakości? Absolutnie nie. Edition S są przeznaczone dla osób, które szukają doskonałego dźwięku (recenzenci są zgodni – w tej cenie trudno o konkurenta)  w konstrukcji możliwej do wysterowania przez urządzenia przenośne, bez konieczności wydawania dodatkowych pieniędzy na cały system słuchawkowy. Charakterystyczny wygląd – duże muszle, takież poduszki (bardzo wygodne, nieściskające uszu), okrągłe zakręcane złącza na nausznicach. Brzmią – to chyba najlepsze słowo – dojrzale. Dźwięk jest ustabilizowany, przejrzysty, z głębokimi możliwościami w zakresie basu. Zasłużone pierwsze miejsce w kategorii słuchawek, które nie idą jeszcze w absolutny hi-end.


2. Musical Fidelity MF-200

Słuchawki nauszne powyżej 500zł - ranking RMS.pl i Ceneo.pl
Nowość na polskim rynku, szczególnie jeżeli porównamy staż MF-200 z innymi bohaterami rankingu. Przepięknie wykonane: obręcze dookoła aluminiowych muszli wykonano z prawdziwej skóry. Miękkie, perforowane poduszki nie uciskają głowy, pozwalając na długie sesje odsłuchowe. Całości dopełniają metalowe elementy, gruby pałąk i kolorowe oznaczenia poszczególnych kanałów. Zdjęcia mówią same za siebie. Pasywna izolacja nie jest stuprocentowa, ale to świadomy zabieg. Wystarczy do przenośnego użytku, łącząc klarowność odsłuchu i bezpieczeństwo. Brzmieniowo słuchawki wpisują się w audiofilską filozofię brytyjskiego producenta: naturalna, neutralna, a zarazem żywa i energetyczna reprodukcja dźwięku. Dają się łatwo wysterować nawet przez smartfony czy głośniki przenośne.

3. Sennheiser HD 380 PRO

      Sennheiser HD 380 PRO
HD380 PRO to słuchawki zaprojektowane głównie z myślą o używaniu ich w profesjonalnych studiach nagraniowych. To z miejsca reguluje kilka istotnych cech konstrukcyjnych, jak np.  przenoszenia, solidna, wytrzymała budowa, bardzo dobra izolacja. Poduszki są na tyle duże, by uszy mogły się w nich zmieścić. Zgodnie ze studyjnymi standardami, można je z łatwością obracać. Bardzo skuteczne (110dB), co w wypadku HD380 idzie w parze z bardzo dokładną kontrolą dźwięku oraz wysoką precyzją odtwarzania poszczególnych części pasma. Słuchawki posiadają duży zasięg brzmieniowy, na co z pewnością mają wpływ duże przetworniki wyposażone w magnesy neodymowe.

4. Grado SR80e

    Słuchawki nauszne powyżej 500zł - ranking RMS.pl i Ceneo.pl
Nie może być dobrego rankingu słuchawek nausznych bez Grado w czołówce, to jasne jak dwa plus dwa. Poprzednia edycja (oznaczona literą „i”) zyskała miano „Najlepszego przetwornika sygnału elektrycznego na dźwięk na świecie”. Dziś mamy HiFiMANA HE-300, więc sytuacja nieco się zmieniła – ale Grado ciągle pozostaje na szczycie. Muszle wykonano ze specjalnie opracowanego poliwęglanu SpaceBlack. Dzięki niemu pochłaniana jest nadwyżka energii i redukowane są impulsy pochodne, co owocuje bardziej przejrzystą barwą. Opracowano nową metodę utwardzania mahoniu z którego produkowane są muszle słuchawek, co zaowocowało zwiększonym stopniem redukcji podbarwień. Tradycyjna dla Grado budowa otwarta nie uległa zmianie, ponieważ dzięki niej uzyskiwana jest niespotykana jakość dźwięku oraz nadrzędna scena względem słuchawek zamkniętych.

5. MEE Audio Matrix3

   MEE Audio Matrix 3
Kolejny młodziak na liście. Matrix3, od niespełna roku obecne w sprzedaży w Polsce, zatrzymują przy sobie już na pierwszy rzut oka. Matrix 3 to w swojej cenie absolutnie najnowocześniejsze słuchawki bezprzewodowe na rynku. Wyposażono je w komplet dostępnych na rynku technologii: Bluetooth 4.0, aptX / AAC. Dzięki połączeniu autorskich 40 milimetrowych przetworników wyposażonych w dedykowane wzmacniacze oraz cyfrowych kodeków aptX oraz AAC Matrix 3 oferują jakość dźwięku porównywalną do przewodowych słuchawek w podobnej cenie.

6. HiFIMAN Sundara

    

Nowy model słuchawek nausznych HiFiMAN Sundara to kolejny krok w udoskonalaniutechnologii planarnej, z której znany jest HiFIMAN. Według danych producenta nowa membrana jest aż o 80 procent lżejsza od tej zastosowanej w modelu HE-400. Jeśli chodzi o konstrukcję Sundara cechuje się bardzo dobrą jakością użytych materiałów oraz solidnością wykonania. W kwestii wyglądu producent postawił na minimalizm. W słuchawkach próżno szukać upiększeń czy efektownych dodatków.

Co ciekawe, mimo zastosowania przetworników planarnych Sundara dobrze radzi sobie z urządzeniami mobilnymi. Nie znaczy to, że po podłączeniu do telefonu pokażą szczyt swoich możliwości. Pełen potencjał Sundary wydobędziemy podłączając je do wzmacniacza słuchawkowego lub DAP-a.

Brzmienie jest lekko ocieplone, lecz zbliżone do neutralnego. Uwagę zwraca niezwykła precyzja i przestrzeń na poziomie dużo droższych konstrukcji. Recenzenci zwrócili też uwagę na konturowy i barwny bas, który zawsze jest dobrze kontrolowany.

7. HiFIMAN HE-400i

   HiFiMAN HE-400i

Model HE-400i zyskał dużą popularność dzięki zastosowaniu rozwiązań technicznych z dużo droższego modelu HE-560. Producent zastosował w słuchawkach system potrójnego pałąka, co znacznie zwiększyło komfort użytkowania. Dzięki zdobytemu doświadczeniu HiFiMAN postanowił wprowadzić ciekawe i innowacyjne rozwiązanie polegające na zastosowaniu asymetrycznych nausznic – zgodnie z budową ludzkiej głowy i uszu. Z przodu pady są nieco cieńsze niż w tylnej części.

Brzmienie HE-400i można określić jako niezwykle barwne i pełne harmonii. Zwraca uwagę łagodność przekazu, bas nie jest nachalny i dobrze współgra z resztą pasma.Najlepiej sprzedające się słuchawki powyżej 500zł według Ceneo.pl:

1.AKG K550MKIII

    Słuchawki nauszne powyżej 500zł - ranking RMS.pl i Ceneo.pl
Jak sama nazwa wskazuje AKG550 MKIII to trzecia już odsłona niezwykle udanych słuchawek. Jakość wykonania to czysta – z zaznaczeniem na „czysta” – elegancja. Bezpretensjonalna, stonowana, świadoma. Kolorystyka nie wychodzi poza paletę czerni i szarości. Producent umiejętnie połączył metalowe elementy i tworzywa sztuczne.
Brzmienie słuchawek jest żywe i bogate w detale. Stereofonia jest wręcz fenomenalna. Słuchawki pełnię możliwości pokazują po podłączeniu do dobrej jakości źródła dźwięku (wzmacniacza słuchawkowego czy DAP-a). Według opinii użytkowników AKG 550 MKIII grają bardzo neutralnie, bez eksponowania konkretnej części pasma. Duży plus za klarowność dźwięku.

słuchawki nauszne


2. Audio-Technica ATH-M50x

   Słuchawki nauszne powyżej 500zł - ranking RMS.pl i Ceneo.pl
Odświeżona wersja modelu M50. Chciałoby się zapytać, co jeszcze można dodać? Faktycznie, niewiele. 2 proste – już nie spiralne – kable o długości 1.2m i 3m, kilka złotych. Oprócz tego producent podaje w specyfikacji, że cewka została wykonana z aluminium platerowanego miedzią, o czym nie było mowy w przypadku M50. Specyfikacja techniczna nie różni się od poprzedniego modelu, stąd można spodziewać się podobnej charakterystyki brzmieniowej.


3. Ultrasone HFI 580

   Słuchawki nauszne powyżej 500zł - ranking RMS.pl i Ceneo.pl
Słuchawki Ultrasone'a błyszczą wśród konkurencji. Dosłownie. Metalowe elementy połyskują w każdym kontakcie ze światłem, przez co nie da się ich nie zauważyć. Pałąk zbudowany jest z trzech części: elastycznego środka oraz dwóch sztywnych po bokach pozwalających na regulację rozstawu. Dzięki temu ucisk jest solidny, dobrze przylegający, a jednocześnie niemęczący, wygodny. HFI 580 również dają się złożyć do rozmiarów pasujących do dołączonego etui. Niewiarygodna jest w tych słuchawkach rozdzielczość oraz umiejętność skrupulatnej, chirurgicznie precyzyjnej analizy. Ultrasone'y pozwalają na usłyszenie najdrobniejszych szczegółów nagrania, przy czym potrafią zagrać bardzo szeroko, od jednego skraju pasma do drugiego. Poważny gracz.

4. Sennheiser HD 599

      Sennheiser HD 599
Charakterystyczna, pastelowa kolorystyka, nawiązująca klimatem do Hinge'ów Polka budzą skojarzenia ze złotymi latami audio. Czy też widzicie je obok staromodnego radio albo szafy grającej? Klimatu dodaje lakierowanie na wysoki połysk. Słuchawki w większości są wykonane z plastiku, na pałąku zastosowano piankę i prawdziwą skórę, co daje luksusowe wrażenie. Metalowa siatka za przetwornikami sygnalizuje, że mamy do czynienia ze słuchawkami otwartymi. Sennheiser HD599 oferują przestrzenny, szeroki dźwięk, jednak nie można im zarzucić słabej wydajności basowej. Brzmieniu nie brakuje dynamiki ani przyśpieszenia, a jednocześnie – zapewne dzięki otwartej konstrukcji i znakomitym materiałom – można spędzić w nich mnóstwo czasu, nie narzekając na niewygodę.

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - SłuchawkiKomentarze  

0 #1 Marcin 2018-02-22 21:28
Pojawiła się może druga część tego tekstu? Bardzo chętnie bym sprawdził co się pojawiło na dalszych pozycjach. Ja bym od siebie dodał moje słuchawki czyli skullcandy Hesh3, których jakość wymiata. Prezentują się zawodowo (mam słuchawy w czerwonym kolorze), ale to co jest najważniejsze w przypadku słuchawek jest u nich na pierwszym miejscu. Czyli dźwięk i jego jakość! Można w nich usłyszeć najdrobniejsze detale. Polecam każdemu!
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony