Ranking słuchawek Ceneo.pl i Sklepu RMS.pl

Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z raportem o rynku słuchawek z ubiegłego kwartału 2011 roku. Dzięki wspólnej publikacji RMS.pl i Ceneo dowiecie się Państwo jakie są najpopularniejsze słuchawki na rynku oraz poznacie nasze typy słuchawek, które warto zakupić.

Ranking porównywarki Ceneo i sklepu internetowego RMS.pl. 
Słuchawki to jeden z najpopularniejszych sprzętów na polskim rynku RTV. Okazuje się, że tego typu produkty chętnie kupujemy w Internecie, gdzie jest duży wybór, a różnice w cenach są znaczące. Jest to najobszerniejsza grupa sprzętu audio w internetowej porównywarce Ceneo. Internauci mogą tu wybierać spośród ponad dwóch tysięcy różnego rodzaju słuchawek. Sprawdziliśmy, które słuchawki są najczęściej wybierane przez użytkowników sklepu RMS.pl oraz porównywarki Ceneo.pl. 

Główny podział dotyczy kwestii kabla - sprzęt przewodowy vs. bezprzewodowy. Przeważają słuchawki z kablem, znacznie mniej jest na rynku tych bezprzewodowych, są one bowiem często znacznie droższe i był może dlatego nie cieszą się uznaniem klientów. Z badań wynika, że najpopularniejsze są te słuchawki, których cena nie przekracza 200 zł. Wśród 20 najpopularniejszych słuchawek, cena tylko trzech przekraczała tę kwotę. Natomiast aż sześć było tańszych niż 100 zł. 

Mimo więc olbrzymiego wyboru wielu parametrów dla profesjonalistów, wciąż liczy się dla nas głównie cena, nawet kosztem jakości dźwięku. Odsetek prawdziwych audiofilów wciąż nie jest wysoki, a pozostali klienci nie chcą wydawać na tego typu sprzęt dużych pieniędzy. Wydaje się więc, że ważniejsze od czułości słuchawek, poboru mocy, przenoszenia basów, czy tego czy słuchawki są neodymowe, są podstawowe informacje jak długość kabla, fakt czy na kablu jest regulacja głośności oraz rodzaj słuchawek - douszne, dokanałowe, na uszy, z pałąkiem z tyłu, czy na głowie itd. 

Przegląd najpopularniejszych słuchawek na Ceneo.pl 

 

1. Sennheiser HD 201- bardzo dobry wybór dla wszystkich osób, które chciałaby poczuć posmak słuchawkowego hi-fi. Pomimo niskiej ceny niemiecki producent zadbał o bardzo wysoki komfort użytkowania słuchawek oraz wygłuszenie na poziomie droższych modeli przy zachowaniu znakomitej wagi (165g). Polecamy je do gier, filmów i muzyki elektronicznej, z dużą dawką basu. 


2. Sony WH1000XM3 - słuchawki bezprzewodowe, które zdobyły wśród użytkowników dużą popularność. Są bardzo wygodne, nie męczą nawet podczas długiego odsłuchu. Duży plus za mocny i sprężysty bas.
3. JBL T450BT - bezprzewodowe słuchawki Bluetooth, które zapewniają do 11 godzin odsłuchu bez konieczności ładowania akumulatora. Słuchawki zapewniają bogate wysokie tony oraz głęboki bas. Słuchawki są chwalone za ergonomiczna i wygodną konstrukcje oraz nowoczesny i ciekawy wygląd. 

sluchawki
 

4. Bose QuietComfort 35 II - słuchawki bezprzewodowe wyposażone w trzystopniową redukcję szumów. Producent wyposażył słuchawki w wielofunkcyjny przycisk umożliwiający dostęp do asystenta telefonu, np. Google Assistant. Zdaniem użytkowników słuchawki są niezwykle wygodne i elegancko wykonane. Jeśli chodzi o brzmienie to producent postawił na neutralnośćWarto rozważyć także: AKG K915AKG K935AKG K845.

5. Marshall Major II - słuchawki Bluetooth renomowanej firmy. Dzięki składanej konstrukcji Major II możemy bez problemu schować np. do torby i słuchać muzyki w np. w autobusie. 40mm przetworniki pozwalają uzyskać głęboki bas wysokiej jakości. Słuchawki mają bardzo dobrą opinię wśród użytkowników, którzy chwalą je za jakość wykonania, ciekawy wygląd oraz wytrzymałą baterię.  Warto zobaczyć: MEE Audio Matrix 3

6. Panasonic RP-HF400BE-K - lekka, składana konstrukcja i do 20 godzin słuchania muzyki na jednym ładowaniu baterii.  Wygodne w użytkowaniu. Zdaniem części użytkowników wykonanie mogłoby być lepsze.

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - Słuchawki