Słuchawki bezprzewodowe do telewizora - test, recenzja, opinie, ranking

 
Słuchawki bezprzewodowe do telewizora - ranking RMS.pl i Ceneo.pl
Autor: zespół RMS.pl

 

Dzisiejsze porównanie ze względu na uniwersalne zastosowanie tych konstrukcji będzie w sobie zawierało rozwiązanie dwóch najważniejszych kwestii. Które słuchawki wybrać do oglądania filmów, a które do słuchania muzyki? Przyjrzymy się również ich walorom użytkowym i budowie. Zaczynamy.

 AKG K912

To najtańsze z testowanych dzisiaj słuchawek. Austriacki producent zadbał, by ich budowa była nowoczesna, a zarazem funkcjonalna. A przede wszystkim – by słuchawki były wygodne w użytkowaniu. To, co jako pierwsze rzuca się w oczy, to dobrze nam znany z innych konstrukcji AKG system ułożenia słuchawek na głowie. Skóropodobny element pałąka sam dopasowuje się do nas, nie musimy nic regulować ani zmieniać. To bardzo dobre, wygodne rozwiązanie. Nausznice słuchawek wykonane są z miękkiego weluru i swoją wielkością pozwalają, by całe ucho się w nich zmieściło. Słuchawki leżą bardzo wygodnie na głowie, co zapewni nam wielogodzinną przyjemność ich użytkowania. Na prawej nausznicy odnajdujemy regulację głośności, przycisk uruchamiający i gaszący słuchawki oraz port ładowania. Na lewej – guzik autotuning – pozwalający powiązać słuchawki z bazą.

Sama baza słuchawek – służąca jako nadajnik – jest niewielkich rozmiarów. Zawiera w sobie port ładowania słuchawek, przełącznik trzech trybów częstotliwości wysyłanego sygnału, gniazdo do podłączenia zasilacza oraz wyjście sygnału audio w formie 2xRCA. Ładowanie słuchawek zaczyna się w momencie odłożenia ich na bazę, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Nie musimy o tym pamiętać – projektanci robią to za nas.

Jak grają słuchawki AKG K912? Naturalnie. Nie mamy tutaj wrażenia, że któreś dźwięki próbują być na piedestale przed innymi. Słuchawki pozytywnie zdają też test słuchania muzyki w innym pokoju oraz przez strop domu. Regulacja głośności jest przyzwoita, poziom głosu można precyzyjnie ustawić pod siebie. Czasem zdarzy się, że w słuchawkach wystąpi chwilowy szum, zakłócenie – nie jest on na szczęście tak częsty, jak w różnych, hipermarketowych modelach i nie przeszkadza w ogólnym odbiorze.

W filmach słuchawki przede wszystkim są nastawione na wokal/lektora. Mowa jest dobrze słyszalna i klarowna, co jest bardzo ważne dla osób kupujących słuchawki do telewizora. W filmach akcji nieco brakuje uderzenia basowego – ale coś za coś. 

 Sennheiser RS120

Już na pierwszy rzut oka widzę, że zostały naprawione wszystkie błędy produktowe z tańszego modelu. Po pierwsze ładowanie słuchawek odbywa się po ich odłożeniu na pałąk – wielki plus. Po drugie, słuchawki mają wreszcie nausznice, w których mieści się ucho a nie naciska ona na małżowinę. I po trzecie – są dużo lepiej wykonane. Jeżeli ktoś jeszcze się zastanawia, który model kupić – RS110 czy RS120 – to już bez odsłuchu widzę, że warto dopłacić do droższego modelu, chociażby przez wzgląd na funkcjonalność.

Słuchamy muzyki. Lepiej, dużo lepiej niż u dwóch poprzedników. Na plus spora przestrzenność oraz kontrola nad dźwiękami. Można by się przyczepić, że mogłyby trochę lepiej wyciągać górę, ale przez pryzmat ceny tego nie zrobię – przecież nie porównujemy słuchawek audiofilskich. Muzyka w salonie, innym pokoju, na piętrze i w ogrodzie gra bez żadnej przerwy. Zasięgu słuchawek wystarczyło, by dotrzeć do miejsc, gdzie miałyby mi służyć te słuchawki. Jest o wiele mniej zakłóceń – w zasadzie nie ma ich prawie wcale. Odsłuchowo mam wrażenie, że od tego modelu powinna się zaczynać sprzedaż słuchawek bezprzewodowych. Jeśli ktoś nie chce się zrazić do przesyłu bezprzewodowego w tańszych modelach, to może spokojnie zakupić Sennheiser RS120.

W filmie i podczas oglądania telewizji dominują efekty specjalne. Świetnie rekonstruowane muzycznie dynamiczne sceny akcji, wybuchy – słuchawki nadążają z wygraniem tempa akcji. Lektor, wokal i dialogi delikatnie przestrzennie z przodu przed muzyką. Tak – te słuchawki zdecydowanie sprawdzają się podczas korzystania z telewizora.

Oczywiście, tak jak w przypadku słuchawek AKG, bazę podpinamy do prądu przez dołączony zasilacz. Słuchawki w zestawie posiadają kable połączeniowe oraz akumulatorki AAA które wkładamy do nausznic.  

MEE Audio Matrix Cinema

W przeciwieństwie do poprzednich modeli MEE Audio Matrix Cinema to słuchawki Bluetooth. Producent zastosował w nich autorską technologię Cinema AIR, która pozwala wybrać tryb odtwarzania dźwięku dopasowany do własnych oczekiwań. Zmienia się je za pomocą przycisku umieszczonego na słuchawce. Wśród dostępnych trybów możemy wybrać zwiększenie czystości dialogów, wzmocnienie dialogów, tryb dedykowany do odtwarzania muzyki, który zwiększa jej dynamikę oraz tryb zwiększający głębię basową.

Słuchawki Matrix Cinema bazują na modelu Matrix 3. Jest to konstrukcja wokółuszna. Słuchawki są bardzo wygodne, dobrze wyprofilowane. Dzięki temu nie odczuwamy dyskomfortu nawet podczas długiego seansu filmowego.

Bateria wystarcza na odtwarzanie filmów lub muzyki nawet do 28 godzin. Ładowanie zajmuje zaledwie 2 godziny. Warto dodać, że producent nie ograniczył funkcjonalności słuchawek wyłaćznie do zastosowań filmowych. "Matrixy" posiadają wbudowany mikrofon, co umożliwia prowadzenie rozmów telefonicznych.

MEE Audio Matrix Cinema są słuchawkami Bluetooth, wymagają więc transmitera sygnału. Gdy nie posiadamy telewizora wyposażonego w nadajnik Bluetooth możemy dokupić moduł MEE Audio Connect, który jest transmiterem sygnału. Taki zestaw będziemy mogli wykorzystać praktycznie w każdym telewizorze, gdyż nadajnik dysponuje wejściem optycznym oraz analogowym.

Cena i specyfikacja słuchawek AKG K912 w sklepie RMS.pl

Cena i specyfikacja słuchawek Sennheiser RS120 w sklepie RMS.pl

Cena i specyfikacja słuchawek MEE Audio Matrix Cinema

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - Słuchawki