Melodika BL30 - test, recenzja, opinie

W najnowszym, listopadowym numerze magazynu Hi-Fi Choice, pojawiła się recenzja kolumn polskiego producenta, Melodika BL30, autorstwa Arkadiusza Ogrodnika. Poniżej prezentujemy jej obszerne fragmenty. Kolumny zostały uhonorowane znakiem jakości magazynu, "Najlepszy zakup".

Melodika BL-30

"BL30 nie udają czegoś, czym nie są - materiały są typowe dla tak tanich kolumn, ale muszę przyznać, że skrzynki zbudowano mimo wszystko z dbałością o detale, mające bezpośredni wpływ na dźwięk. (...) Zwrotnicę z filtrami dobrej jakości (w obwodzie tweetera znalazła się cewka powietrzna i kondensator polipropylenowy) zamocowano do plastikowego kołnierza z podwójnymi złoconymi terminalami wejściowymi, akceptującymi zarówno widełki, jak i wtyki oraz kable odarte z izolacji."

kolumny podłogowe sklep rms.pl
"Na uwagę zasługuje również bardzo ładnie i estetycznie wykonany cokół, który należy przykręcić po wypakowaniu kolumn. (...) Melodiki zaopatrzono w maskownice - co ciekawe, są one tak integralną częścią skrzynek, że kolumny zdecydowanie lepiej prezentują się z założonymi grillami niż bez nich."

Melodika BL-30

"Gdyby ktoś zapytał mnie o to, jakie tanie i dobre kolumny głośnikowe mógłbym mu polecić, to bez dłuższego zastanowienia zaproponowałbym m.in. model BL30. (..) należą do kolumn przyciągających uwagę już od pierwszych chwil odsłuchu. Przekaz jest wyraźny i bezpośredni, na co wpływ ma nie tylko rzetelnie brzmiąca kopułka wysokotonowa, ale również zwarty i sprężysty bas. (...) Melodika bardziej stawia na emocjonalny przekaz muzyki niż na jej plastykę czy koloryt."

Melodika BL-30

"W ostatecznym rozrachunku zamiast ciągłego dudnienia i buczenia, z jakim często można spotkać się w przypadku tak tanich kolumn, mamy czysto brzmiący i konturowy bas. Mimo że nie jest on aż tak mocno zróżnicowany, jak w przypadku droższych kolumn, to jednak na tle konkurencji brzmi on bardzo dobrze. Niskim tonom nie brakuje też masy, bo pozwalają one bez nadmiernego odchudzenia słuchać rocka czy muzyki instrumentalnej. (...) Model BL30 w wielu sytuacjach, dzięki swojej smukłej obudowie, może być znakomitą alternatywą dla monitorów".
"Melodika BL30" nie czarują słuchacza na siłę brzmieniem niemającym nic wspólnego z rzeczywistościa, tylko rzetelnie przekazują dźwięk. (...) prezentują dźwięk, który stawia je w szeregu najlepiej brzmiących kolumn w swojej kategorii cenowej.

Przeczytaj pełen tekst recenzji z magazynu Hi-Fi Choice
Cena i specyfikacja kolumn Melodika BL-30 w sklepie RMS.pl
Melodika BL-30

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - Kolumny głośnikowe