Polk Audio TSx550T - test, recenzja, opinie

Po wprowadzeniu na polski rynek pełnej oferty Polk Audio przez Rafko Dystrybucja, powoli zaczynają się pojawiać pierwsze artykuły. Po recenzji słuchawek UltraFit 2000 prezentujemy fragmenty testu kolumn TSx550T, który ukazał się na blogu Stereo i Kolorowo.

Polk Audio TSx550T

"Kolumny doręczane są w olbrzymich dwóch pudłach, wysokich na około 1,3 metra. Kartony wyłożone są w środku kilkoma pierścieniami ze styropianu, a spód i szczyt kolumn bezpiecznie spoczywa w styropianowych kokonach. Uszkodzenia podczas transportu są bardzo mało prawdopodobne."
"Polk Audio są stosunkowo duże; mają nieomal 108 cm wysokości, 24 cm szerokości i ponad 38 cm głębokości, czyli są większe niż tradycyjne kolumny kompaktowe. To jest rozmiar amerykański, przewidziany do pomieszczeń większych niż 20 m2. Są też dosyć ciężkie – jedna sztuka waży 22,5 kg, co dobrze świadczy o grubości użytych do budowy skrzynek płyt MDF. Na pewno mało są podatne na rezonanse. Kolumny oferowane są przez producenta w dwóch wersjach kolorystycznych: czarny mat i wiśnia."

Polk Audio TSx550T

kolumny podłogowe sklep rms.pl

"Owszem - trzeba przyznać, iż kolumny Polk Audio TSx550T są stosunkowo duże – wysokie i szerokie i ich dźwięk jest także duży, a nawet masywny oraz rozległy, lecz jest proporcjonalny, dobrze ułożony i harmonijny. Można rzec, że jest go wszędzie dużo, dociera do każdego zakamarka pokoju odsłuchowego, nasącza go bogatym i soczystym brzmieniem; lecz dźwięk TSx550T na pewno nie jest przesadzony, czy przeskalowany. Jest optymalny – nie razi zbyt obszernym basem, nie atakuje zanadto podkręconą średnicą, nie kaleczy ostrymi sopranami."

Polk Audio TSx550T
"W polskiej cenie około 4 900 PLN Polk Audio TSx550T są znakomitą propozycją dla melomanów i audiofilów, którzy poszukują dużych kolumn do pomieszczenia większego niż 20 m2, a pragną dźwięku spektakularnego i żywego oraz jednocześnie dobrze analitycznego i koherentnego. Polk Audio to kolumny, które oferują nie tylko dobre brzmienie, ale również doskonałą proporcję proporcję jakość dźwięku/cena. Warto posłuchać, bo Polk Audio dobrze grają!"

Przeczytaj pełen tekst recenzji na blogu Stereo i Kolorowo
Cena i specyfikacja kolumn Polk Audio TSx550T w sklepie RMS.pl

Polk Audio TSx550T

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - Kolumny głośnikowe