Monitor Audio Silver 8 - test, recenzja, opinie

"Monitor Audio Silver 8 nie dały mi najmniejszych powodów do narzekań. Szukając wśród kolumn o 1000$ droższych nie znalazłem nic, co przekonałoby mnie do wydania dodatkowych pieniędzy." - czy może być lepsza rekomendacja? Zapraszamy do przeczytania recenzji kolumn, które pobiły o wiele wyżej wycenianych konkurentów.

Monitor Audio Silver 8 - test, recenzja, opinie

"Silver 8 są po prostu niesamowite. Wykonanie i estetyka na podobnym poziomie w tej klasie cenowej są najprawdopodobniej nieosiągalne bez produkcji na Dalekim Wschodzie. Mój zestaw był dokładnie pokryty błyszczącym czarnym lakierem na wszystkich powierzchniach, włącznie z dołem głośnika - ta opcja kosztuje dodatkowe 200$. Podobnie wykończona jest podstawa, przykręcana do kolumny. Silver 8 mogą stać na kolcach lub miękkich nóżkach. Obie opcje są regulowane.
4 przetworniki są przymocowane za pomocą pojedynczych śrub od tyłu. Hojnej wielkości, łatwo dostępne złącza pewnie trzymają wtyki. Podłączanie kabli wymaga minimum siły. Piękna przedniego panelu nie psują otwory montażowe. Maskownice trzymają się za pomocą ukrytych magnesów. (...)

Monitor Audio Silver 8 - test, recenzja, opinie

Szanowni Państwo, moje nadzieje zostały zrealizowane! Od pierwszej sekundy uruchomienia systemu, Silver 8-ki zaimponowały mi. Znakomita przejrzystość średnich tonów sprawiła, że każdy rodzaj muzyki, jakiego słuchałem, brzmiał bardzo naturalnie - dokładnie tego szukałem w trójdrożnych kolumnach z dedykowanym głośnikiem średniotonowym. 4-calowe przetworniki odpowiadające za górne pasmo średnich tonów odtwarzają sygnał od 500Hz do 2.700Hz, więc integracja ich brzmienia z niskotonowcami (o niesprecyzowanej regulacji na zwrotnicy) jest krytyczna dla właściwego balansu pomiędzy głosami a instrumentami, których podstawa brzmienia schodzi poniżej 500Hz. (...) Nagrania w wysokiej rozdzielczości, których słuchałem na tym systemie, zawsze brzmiały wspaniale świeżo i gładko (...).

kolumny sklep rms.pl
Oczywiście, bardziej wyrafinowane wzornictwo można znaleźć w droższych zestawach, choćby w starszym bracie 8-ek - Silver 10 są w stanie wyprodukować potężniejszą moc, bardziej dynamiczny bas i większą dokładność. W porównaniu z kolumnami w podobnej klasie cenowej, Silver 8 wygrywają dzięki gładkości, z jaką odgrywają pasmo średnioniskotonowe. (...)

Monitor Audio Silver 8 nie dały mi najmniejszych powodów do narzekań. Szukając wśród kolumn o 1000$ droższych nie znalazłem nic, co przekonałoby mnie do wydania dodatkowych pieniędzy.

Przeczytaj pełen tekst recenzji w portalu Stereophile.com
Cena i specyfikacja kolumn Monitor Audio Silver 8 w sklepie RMS.pl

Monitor Audio Silver 8 - test, recenzja, opinie

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - Kolumny głośnikowe