Polk Audio TSx110B - test, recenzja, opinie

"W przystępnej cenie" nie zawsze oznacza to samo, co "dobrej jakości". W gruncie rzeczy, najczęściej jest odwrotnie. Jak często zdarzyło się Ci kupić najtańszy model jakiegoś urządzenia, a potem patrzyć, jak z dnia na dzień się psuje? I jak często w takiej sytuacji decydowałeś się na zakup droższej, wypróbowanej wersji? Ale zdarza się, że "w przystępnej cenie" i "dobrej jakości" idą ze sobą w parze. Dokładnie tak, jak w przypadku głośników TSx110B amerykańskiego producenta hi-fi Polk Audio."

Zapraszamy do przeczytania tłumaczenia recenzji kolumn Polk Audio TSx110B w portalu What Hi-Fi?

Polk Audio TSx110B - test, recenzja, opinie

"TSx110B to kolumny podstawkowe, które - mimo, że nie są tak kompaktowe, jak ich rywal Roth Oli RA1 - dzięki prostemu uchwytowi umieszczonemu z tyłu obudowy z łatwością dają się zamontować na ścianie. Należy tylko pamiętać, że ma to wpływ na jakość dźwięku. W takiej sytuacji bas staje się nieco słabszy. W innych kwestiach Polk są takie, jak się spodziewaliśmy - nie jakoś szczególnie przystojne, ale też i niebrzydkie.
Polk Audio TSx110B - test, recenzja, opinie
Ale to, co jest o wiele ważniejsze, to ich brzmienie - a te jest dobre. "Every Other Freckle" Alt-J zagrały mocnym, ciężkim dźwiękiem i poradziły sobie z wysokim poziomem dynamiki. Bas schodzi tu dużo głębiej, niż w większości głośników w tej cenie. Brzmi jednak znacznie wyraźniej i potężniej, nie wpływając negatywnie na pozostałe częstotliwości. Kolumny charakteryzują się też dobrą równowagą tonalną. Tylko wysokie tony czasem odstają - nie dlatego, że brzmią zbyt twardo, albo szorstko. Chodzi o to, że nie łączą się idealnie z tonami średnimi.
Polk Audio TSx110B - test, recenzja, opinie

TSx110B wymagają pewnego skupienia na poszczególnych elementach brzmienia, wokale z kolei nie są do końca przejrzyste. Dzieje się tak z jednego powodu - w tej klasie cenowej można spodziewać się pewnych braków w timingu, szczegółowości i dynamice. Prawdziwa precyzja i subtelność nie sa osiągalne.

kolumny podstawkowe sklep rms.pl
Nie zapominajmy jednak o cenie tych kolumn. Moc dźwięku, skala i balans tonalny, które prezentują TSx110B są prawdziwym szczytem możliwości w tej klasie cenowej. Ponadto są wyjątkowo łatwe do napędzenia i żaden mikrosystem nie powinien mieć z nimi problemu."

Przeczytaj pełen tekst recenzji w portalu What Hi-Fi?
Cena i specyfikacja Polk Audio TSx110B w sklepie RMS.pl

Polk Audio TSx110B - test, recenzja, opinie

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - Kolumny głośnikowe