Polk Audio LSiM 703 - test, recenzje, opinie

Na stronie internetowej magazynu High Fidelity pojawił się obszerny test kolumn Polk Audio LSiM703. Autor, Wojciech Pacuła, drobiazgowo opisał budowę i brzmienie podstawkowych modeli najwyższej serii Polka. W efekcie powstał bardzo dobry, ciekawy tekst, prezentujący Polka od podszewki. Zapraszamy do zapoznania się z jego fragmentami.

Polk Audio LSiM 703 - test, recenzje, opinie
Polk Audio LSiM703 to kolumny wyjątkowe. Stosunkowo niewielkie, podstawkowe zespoły głośnikowe o wysokości zaledwie 42.5cm charakteryzują się trójdrożną konstrukcją. W tak niewielkich obudowach, jakie mają kolumny LSiM703 Polk Audio trzy głośniki na kanał to rzadkość absolutna (...) Pomimo że mamy w niej aż trzy przetworniki, kolumny wglądają na zgrabne i po prostu ładne.

kolumny sklep rms.pl
Sporo miejsca poświęcono budowie głośników oraz zastosowanym tam majstersztykom technicznym. Choć stosunkowo niewielkie, przynoszą całą gamę rozwiązań, pod którymi podpisuje się firma Polk - albo jako ich autor, albo proponując nowe sposoby ich realizacji. Mowa tu o autorskich patentach, jak wylot bas-refleksu PowerPort, odseparowana sekcja średniowysokotonowa określona mianem Dynamic Sonic Engine, czy zaawansowana technologia wizualizacji wibracji powierzchni membrany Dynamic Balance. Mają one istotne znaczenie dla jakości dźwięku, wpływając na minimalizację zakłóceń i brak słyszalnych szumów. To tylko kilka z najważniejszych rozwiązań. Równie ważna jest jakość wykonania kolumn, naprawdę bardzo dobra. Okleina z naturalnego forniru lub lakierowana na czarno, z wysokim połyskiem, bardzo dobre łączenie grubych ścianek, super-cienka maskownica na magnesach – dopełniają tego obrazu.

Polk Audio LSiM 703 - test, recenzje, opinie
Brzmienie LSiM703 zostało określone jako czyste, uczciwe, dojrzałe. Świetnie oddaje to akapit traktujący o początku testu, kiedy recenzent odsłuchał utwory, które w kwestii nagrywania i edycji dźwięku dzieli kilka epok. "Nie planowałem tego, ale odsłuchy rozpocząłem i zakończyłem płytami z wokalem w roli głównej: pierwsze dźwięki popłynęły z Wallflower Diany Krall, a ostatnie z Jazz at the Philharmonic Billie Holiday; pierwsza pochodzi z 2015 roku, a druga przynosi z nagrania z 1945 i 1946 roku. Choć te rejestracje dzieli siedemdziesiąt lat, wrażenie było to samo: Polki zagrały je w czysty sposób, ze świetnie zrównoważonym dźwiękiem; to było brzmienie takie, jak trzeba.

Polk Audio LSiM 703 - test, recenzje, opinie

Podsumowanie nie pozostawia wątpliwości. To bardzo ładny przykład na wysokiej klasy monitory podstawkowe, wykonane bez uciekania się do tanich sztuczek i bez oszczędzania na detalach – to zawsze mści się pogorszeniem dźwięku, niezależnie jak małe te „detale” by były.

Cena i specyfikacja Polk Audio LSiM703 w sklepie RMS.pl
Przeczytaj pełen tekst recenzji w portalu High Fidelity.pl

Polk Audio LSiM 703 - test, recenzje, opinie

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - Kolumny głośnikowe