JBL Arena 5.1 - test, recenzja, opinie

Po recenzji wzmacniacza zintegrowanego wędrujemy w kierunku kina domowego. Serwis What Hi-Fi? opublikował recenzję zestawu kolumn do kina domowego, JBL Arena 5.1. Jak zawsze w przypadku What Hi-Fi?, tekst dobrze się czyta. Z przyjemnością zapraszamy do przeczytania jego fragmentów.

JBL Arena 5.1 - test, recenzja, opinie

JBL Arena 5.1 składa się z kolumn podłogowych 170, surroundów 120, kolumny centralnej 125C oraz subwoofera Arena SUB100P. Jak przystało na recenzje sprzętów do kina domowego What Hi-Fi?, autorzy zaczynają od włączenia dobrego filmu - w tym wypadku jest to Na skraju jutra.

Arena 5.1 natychmiast uderza ekscytującym, dynamicznym, pełnym zaangażowania dźwiękiem ze sporym zapasem mocy. Eksplozje są prawdziwe, razem z gruchotym i najniższymi pomrukami - ukłon w stronę suba. Na dobrym poziomie jest również rozmieszczenie źródeł. Kiedy bohater grany przez Toma Cruise'a, Cage, po raz pierwszy trafia w sam środek pola bitwy, odgłosy wystrzałów i śmigieł helikoptera rozchodzą się dookoła pozycji odsłuchu z naturalną płynnością. W międzyczasie średnie pasmo bierze na siebie ciężar krzepkiego odsłuchu z dokładnością i zwinnością.

JBL Arena 5.1 - test, recenzja, opinie

W kwestii wzornictwa JBL postawił na prostotę, co zostaje dostrzeżone przez redaktorów. Proste, czarne skrzynki z imitującą drewno okleiną, gęste maskownice, w kolumnach podłogowych położone wyjątkowo wysoko.

kolmuny do kina domowego

Każdy z głośników - za wyjątkiem subwoofera oczywiście - wykorzystuje 25mm głośnik wysokotonowy z korekcją fali, która ma zapewniać lepszą kontrolę rozpraszania. (...) Subwoofer wyposażono w 100W wzmacniacz klasy D z 25cm głośnikiem w sercu.
JBL Arena 5.1 - test, recenzja, opinie

Werdykt jest bardzo przychylny dla zestawu. JBL Arena 5.1 jest systemem, który przynosi mnóstwo radości. To świetny towarzysz filmów akcji. Jego największą wadą jest dość niewybredna natura, mało subtelności i uwagi do detali. Pozostałe elementy są jednak na tyle mocne, że jest to jedyny powód, dla którego zestaw nie otrzymuje pełnych pięciu gwiazdek.
Cena i specyfikacja JBL Arena 5.1 w sklep.RMS.pl

Pełen tekst recenzji w serwisie What Hi-Fi?
JBL Arena 5.1 - test, recenzja, opinie

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - Kolumny głośnikowe

<